Yemek

Princi Bakery

İş arkadaşım Özlem ve Eşi Burak’ın tavsiyesi üzerine banka tatili olan pazartesi sabah 10:30’da Soho‘dakı Princi Bakery‘de buluşuyoruz. Geceden açım. Pazar günü 18 km koşmanın verdiği karbon hidrat açlığı ile mekana girince gözüm dönüyor.

We met at Princi Bakery in Soho with my college Özlem and her husband Burak. I was hungry since the night. With the starving of carbohydrate from the 18 km running at Sunday, when I got in the bakery, I lost myself. 

Kapı girişinde hemen upuzun bi büfe var. Burada sırası ile cupcake, kruvasan, içleri enginarlı, mantarlı, üstü kızarmış mozarella kaplı börekler ve hamur işleri bulunuyor. Tatlı olarak kekler, tiramisü, çikolatalı pastalar ve eklerler…

There is a long snack bar right in the entrance, full of with cupcakes, croissants, different pastries, cakes, tiramisus, chocolate cakes and éclairs…

Banka tatili olmasa sabah bu saatte yer bulmanın imkansız olduğunu öğreniyorum. Ekmek konusuna hiç değinmeyeyim diyorum ama inanılmaz çeşitli ve mis gibi kokan ekmekler sürekli fırından taze taze çıkıyor.

I learnt that it was so hard to find a spot to sit down since it was the bank holiday. I didn’t want to touch the breads but you can’t even resist the warmness and the delicious smell of it…

Hatırlatmam gerekirse Princi gerçekten çok uygun fiyatlı. 3 Büyük parça börek, 2 demleme çay, 9 parça ufak atıştırmalık ve 1 İtalyan limonlu gazozuna 20 GBP ödüyoruz.  Tatlılardan sonra da ciddi doyduğumuzu ve sohbet ile 2 saat geçirdiğimizi anlamıyoruz bile…

Princi is really reasonable with its prices. For 3 big pastries, 2 cups of tea, 9 little snack and 1 Italian lemon soda cost 20 GBP. After the desserts, we didn’t even realize that we were there for 2 hours chatting…

Ayrıca öğleden sonra giderseniz nefis mezlerden oluşan bir tabak yapıp işi brunch ve akşam üstü yemeği kıvamına getirmeniz içten bile değil. Nefis proschitto, mozarella, kuru etler ve patlıcanlar biz ayrılırken yerlerini almaya başlamışlardı.

If you go afternoon, you can prepare yourself a side dish and make it as a brunch or an early dinner. Delicious proschitto, mozzarella, dried meat and eggplants were taking their places while we were leaving.

Princi Restaurant. 135 Wardour Street, Soho, London, W1F 0UT – Tel: 020 7478 8880.

Princi Restaurant. 135 Wardour Street, Soho, London, W1F 0UT – Tel: 020 7478 8880.

Tags : Princi Bakery, Soho

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts


1 Yorum

1 Yorum

  1. Mustafa Namoğlu

    Ağustos 18, 2011 at 2:44 pm

    Eylül’ün ilk haftası Londra’dayım. İner inmez buraya gitmeyi düşünüyorum. Çok keyifli bir yazı olmuş. Ramazan ayında oruçlu oruçlu ağzım sulanarak inceledim rsimleri :)

    Devamını bekliyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı