Yemek

Pizarro

Pizarro, Bermondsley sokağı üstünde bulunan Jose Pizarro isimli şefin ikinci restoranı. Tapas ve İspanyol yemekleri üzerine harika bir restoran daha.

Restorana girdikten sonra karşınıza bar bölümü çıkıyor. Öğlen vakti burası aslında bayağı boş ama akşam bu bar dolu ve İspanyol tapas yemeklerinin bir kültür geleneği olarak bar tıklım tıkış olabiliyor. Bu restoran diğerine göre yaş ortalaması daha yüksek. Jose ise tam anlamıyla bir curcuna ve biz orayı da çok seviyoruz.

Girdikten sonra güler yüzlü ve tabiiki de çoğu ispanyol garsonlar sizi yerinize yerleştiriyor. Pencere önünde yanyana oturabileceğiniz alanlar gayet keyifli. Buradan sokağı inceleyebilirsiniz. Bermondsley Street akşam muhabbeti ve geleni geçeni çok olan bir yer. Daha önceden yazdığımız Zucca‘da gene burada bulunuyor.

İçeride çok büyük bir masa var ve bu masada paylaşarak oturan aileler ya da gençler oluyor. Ayrıca arkaya doğruda oturacak bir çok iki ve dört kişilik masalar mevcut. Rezervasyon almıyorlar. Gelen bekliyor ve ilk gelen oturuyor.

Oturur otrmaz güzel ekmekler ve domates soslu küçük bir aperatif geliyor. Siz bununla oyalanırken mönüden yemeklerinizi seçebiliyorsunuz. Çok geniş bir şarap seçeneği olduğunu Londra’da yaşayan biri olarak belirtmeme gerek yok sanırım.

Ekmekler nefis ! Üstüne bir de meşhur İspanyol Chorizo (sucuk) söylüyorum. Fiyat ve porsiyona göre yediğim en iyilerinden biri. Sedef ise harika bir salata alıyor, şeftali ve manchego peyniri karışımlı…

Ana yemeklerimiz için seçimler balık ve kuzu eti. Tam kıvamında pişirilmiş. Biz yemekleri fiyat oranına ve porsiyonuna göre uygun bulduk. Ama aklımız ya masaya gelen 4 kişilik kuzu kolunda kaldı. Harika kokuyordu ve presentasyonu süperdi. Siz giderseniz denemenizi öneririm.

Dayanamıyoruz ve tatlı için armutlu sorbe ve bademli kek alıyoruz. Yediğimiz en iyi talılardan biri. Gerçekten çok başarılı.

Bir restoranla ilgili negatif yorum yapmak bzen çok beğendiyseniz çok zor. ancak garsonlar süper güler yüzlü ve sıcak kanlı, ancak sevris bazen anormal yavaşlayabiliyor. Yemeğiniz geç gelebilir, başlangıçlar ışık hızı ile gelse bile basit bir espresso 20 dakikayı bulabilir. Ben restoranın yeni açılmasına vermiştim bunu. Bir diğer konu ise Tuvalet maalesef bu büyüklükte bir restoran için sadece birer tane ve kesinlikle yetmiyor. Özellikle bu tarz restoranlarda çok uzun süre oturulup grupça gidilip çok yenildiğinden kuyruklara kalmak komik oluyor.

Biz kesinlikle Jose ile beraber İngilterede2ki en iyi 10 tapas restoranından biri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tabii ki her zaman gönlümüzdeki yer Barrafina. Onunla kıyaslamak epey zor ama Jpse Pizarro’nun gerçekten çok farklı iki restoranı her an yanı başımızda ve listemizde…

Adres: 104 Bermondsey Street, London, SE1
Tel:
(020) 7378 9455
Web:
www.josepizarro.com

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı