Ürün

Nathan HPL#020 Test

Alperle cumartesi sabah erkenden çıktık ve 7:55 gibi Belgradda favori trail parkurumda koşmaya başladık. Tamamen konuşabileceğimiz hız seviyesinde 2 saat 15 dakika koştuk. Koşu sırasında yeni test için fırsatını bulduğum Nathan firmasına ait NATHAN HPL#020 Yarış yeleğini test ettik.

Ancak teste gelmeden önce Ayvad bendinden tam 2 saat 15 dakika boyunca 8 tane köpek ile koştuğumuzu ve sürekli bizi takip ettiklerini ve pes etmediklerini belirtmek isterim. Dazer, köpek kovucu almak lazımmış ama bize bir zararları olmadı köpeciklerin :-)

Yarış yeleği içindeki 2 lirelik su torbası ile beraber 250 Gram Ağırlığında. Önde iki cebi var, bunlardan biri fermuarlı. Telefonunuzu, kimlik, kredi kartı gibi önemli eşyalarınızı koyabilirsiniz. Ağ şeklinde diğer ceplerinden biri büzülebiliyor ve enerji jelleri ve şekerlemelerinizi rahatlıkla alıyor.  Önden çok basit bir şekilde klips ile bağlanıyor ve su borusu her yerde sallanmıyor ve bu klipse tutturulabiliyor.

Arkada iki bölüm var. Su torbasının olduğu bölüme 1.2 litre civarı bir su koyarsanız, bir yağmurluk, şapka ve başka ıvır zıvırları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca ikinci bir arka fermuarlı göz ise gene yiyecek ve yarış için gerekli fener, çakı ve küçük bir ilk yardım setini alabilir. Nathan su torbaları, yarış yelekleri ve bel çantaları ve koşuculara , uzun maratonculara yönelik sıvı alım ürünleri geliştiriyor ve kendini bir labaratuar olarak konumluyor.

Ürün Web Sitesi :  http://www.nathansports.com/our-products/hydrationnutrition/race-vests/hpl-020

Alper doğuştan test edici pozu verdiğinden onu da eklemek istedim. Yoksa arkasında bir Kangal köpeği mi var ondan mı böyle :-)

Şaka bir yana Nathan’ın 3 noktadan kol altında bağlanan ve ayarlanan perlonları ise yeleğin tamamen sırtınıza oturması vs sırtınızda bir sey olmadığını hissetmenizi sağlıyor. Normalda satış fiyatı 80 USD olan bu ürün Amazon’da şu anda 59 USD. Macera yarışı sevenlere önele duyurulur.

Ayrıca diğer bir test ettiğim ürün ise MOEBEN Kol Isıtıcı ürünler idi. Bu ürünlerin amacı sabahları ve serin havalarda koşarken, belirli bir saat sonra  havanın ısınması ile uzun kollu ürünlerin kolarını kıvırma zorluğunu ortandan kaldırması. Hem kolunuzu ısıtması, hem de sıcaklık artında terinizi silebiliecek şekilde el bileklerinize doğru sıvanması. Siyah renk olmasına rağmen UV etkisi çok kuvvetli ve kollarınızın güneşte yanmasını engelliyor. Moe ve Ben isimli iki çocuğa sahip ultramaratoncu Shannon Griefer tarafından ürteilen bu ürünler gene Amazon’dan 22 USD’ye alınabilir.

Ürün Sayfası: http://www.moeben.com/

Haftasonu özetle çok keyifli idi… Paylaştığı için Alper Dalkılıç’a teşekkürler… Bunlar da koşu sırasında çektiğimiz fotoğraflar… 3 Nisan 2010, Belgrad Ormanı, Ayvad Bendi, Istanbul.


1 Yorum

1 Yorum

  1. AliRıza Bilal

    Nisan 5, 2010 at 11:35 am

    Emre’cim bencee Salomon XA pro Vest dene.Çok daha işlevli ve daha çok saklama yeri var. Bir t-shirt gibi bedeni sarıyor

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı