Ürün

Montane Slipstream GL Jacket

65 gram ! Dünyanın en hafif rüzgardan koruyucu ceketi. Evet yanlış duymadınız. 65 gram. Tenis topu ile pinpon topu arasındaki bu boyutta bir ceket olur mu diyebilirsiniz. Evet oluyor. İngiliz firması Montane bunu başardı. Huzurlarınızda Montane Slipstream GL Jacket.

65 grams ! The world`s lightest windproof jacket. Yes you heard right. 65 Grams. Smaller than a tennis ball and larger than a table tennis ball when stuff sacked, Montane presents you the Slipstream GL Jacket.

Montane”in kullandığı bu kumaş çok özel ve dünyanın en hafif kumaşı. Gereksiz tüm detaylar azaltılmış. Sanırım etiketini de kesersem 62 grama indirebilirim. Bu ceketin en önemli özelliği biraz kalıbının dar olması. Eğer Medium giyiyorsanız bir üst bedeni alın derim. Yaka kısmı rüzgardan koruması için biraz dar ama alışıyorusunuz.

This fabric is the world¬s lightest fabric, Pertex Quantum GL. i am planning to cut the labels so that i might save 3 grams more. :-) Beware that the cut of this Jacket is slim fit, thus you need to test or buy a larger size to move freely. The neck part felt little tight for my neck, but it is because a good winproof ut, thus felt great…

Ceketi rüzgarlı akşamüstü koşularında Londrada kullanmak için aldım. Aynı zamanda yağmursuz günlerde ultra koşular için de ideal.


I am using the jacket in windy night London nights and plan to use in non rainy ultras in near future.

Bu ceketin sizi hayran bırakacak en önemli özelliği ise paket edildiğinde küçücük olması. Pantalon cebinize girdiği gibi koşu sırasında belinizde bile hissetmeyebilirsiniz. Daha önceki Montane ceketlerin kendi küçük çantalarında bilek ve kolunuza asma aparatı bu ceketin hafiflik ilkesinden vazgeçilmemesi için kullanılmamış. Size kıyaslamanız için ev anahtarlarım ile boyutunu anlatmak isterim…

The most incredible thing that you admire about this jacket is the size when packed. You can put it in to your pant pocket. The only comment i would like to make is the arm bant that is used n the previous stuff sacks of Montane, which was convenient. But i belive that Montane wanted to save every gram, where i appreciate that.

Özellikleri

PERTEX® Quantum GL maddesinden üretildiğinden dolayı inanılmaz hafif bir kumaşa sahip.

 • Dar kesim
 • Turuncu renkli kaliteli fermuar sistemi.
 • Elatik bileklik
 • Reflektif Logo
 • Kendi küçük çantası ile beraber gelmektedir.

Bu ürünü almakta bana destek olan İngilterede tanıştığım Matt Green’e gerçekten çok teşekkür ederim.

Thank you Matt Green from Cotswald Outdoors for giving me the chance to get this Jacket quickly which is  truely a great product and i am proud to own. Thank you for the state of the art product Montane !


Features

Incredibly ultra-lightweight PERTEX® Quantum GL fabric

 • Active cut with drop tail
 • Full length, semi-automatic front zip with anti-snag baffle
 • Articulated arms
 • Self-fabric elasticated hem and cuffs
 • MONTANE® logo 360° Dusk till Dawn reflective trim
 • Supplied with no compromise Quantum GL stuff sac
 • As with all MONTANE® clothing PERTEX® fabric contains a Durable Water Repellency (DWR) as the first barrier to keeping you dry. Clean your garment in order to maintain this.
 • Machine wash in warm water at 40C/104F with a mild soap.  MONTANE® recommends that you use Nikwax Tech Wash.
 • DO NOT use fabric softeners or bleach.
 • It may be required every 6 months or so to reproof the garment to restore its water repellency. MONTANE® recommends Nikwax TX Direct.
 • Please see www.nikwax.com for more information.
2 Yorum

2 Comments

 1. Paul Robinson

  Mart 4, 2012 at 1:37 am

  Hi could you tell me what model of salomon shorts you are wearing in the 1st picture?

  Great site & reviews by the way!!

  many thanks

 2. emre

  Mart 5, 2012 at 4:27 pm

  Hi it should be either XA Trail shorts or XT version… I bought it from sale on Amazon UK :-)
  Thank you for your review. please leave your email to the email letter system on the right column of the homepage so you dont miss a review :-)
  Cheers
  EMRE

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı