Ürün

London Outdoor & Bike Show 2012

Londra`da her sene düzenlenen Bisiklet ve Outdoor fuarına bu sene gitme fırsatı buldum. Bol fotoğraf çektim ve Türkiye’den dostlarla keyifli sohbetler gerçekleştirdim. Fuarın bisiklet kısmı fena olmamasına rağmen, outdoor kısmı bende daha çok beklenti yaratmıştı. Malzeme çeşidi fazla yoktu fakat çok değişik ülkelerin doğa tanıtımlarını bolca öğrenme fırsatı buldum.

Fotoğraf için MTBTR`den Cüneyt’e teşekkürler… 

Fuarda outdoor kısmında özellikle çeşitli ülkelerin dalış, dağ, tırmanış, yürüyüş ve bisiklet rotalarında tur düzenleyen şirketler ve ekspedisyon araçları ve karavanlar yer aldı. Özellikle dev kamyon ile safari turları, izlanda da benzerini yaptığım jip safari araçları ve karavanlar çok güzeldi.

     

Üniversitelerin spor takımları, tırmanış duvarları, kamp malzemeleri, av dükkanları, kano ve spor enerji yiyecekleri gibi farklı konularda bir çok firma bir araya gelmişti. 4 gün açık olan bu fuara ben  en son günü girdim.

     

     


Fuarı MTBTR`den Cüneyt Kazokoğlu ve Bisiklet duayeni Aydan Çelik abimiz ile gezdik.

Çok beğendiğim ve ürünlerini severek kullandığım Montane markasının ceketleri ve smock isimli jafif materyalden ürünlerini inceledim.

     

Daha sonra ise enerji jellerinin ve diğer ürünlerinin olduğu standları gezdim, örnek ürünleri denedim ve bir kaç paket jel aldım.

     

Bisiklet ve doğa kitaplarının olduğu bölümleri gezdim, Barclays bisiklet kiralama ekibi ile dertleştim ve bisiklet haritaları aldım.

     

Pearl Izumı ve OMM diğer incelediğim bisiklet ve outdoor giyim markaları idi. Çok yeni ürünleri olmasada özellikle OMMnin ürünlerini oldukça kaliteli bulduğumu söylemek isterim.

     

Daha sonra bisiklet fuarı kısmına geçtim. Özellikle Cüneyt’in detaylı açıklamaları ile daha cahil olduğum  bu konuda güzel bilgiler edindim, saolsun. En favori markam olan Brooks’un yeni sele, çanta ve aksesuarlarını inceleme fırsatı buldum.

     

     

Hep almak istediğim hayalini kurduğum tek vitesli (single speed) ve sabit  (fixed) vitesli bisikletleri ve yeni çıkan markaları gördüm. İngilterede özellikle küçük bir çok atölye var ve bu atölyeler harika kalitede tek vitesli bisikletler üretiyorlar. Sitelerine girip bunların tek tek özelliklerini kendinize göre düzenleyip alabiliyorsunuz. Mesela www.foffabikes.com bunlardan biri.

     

Sonra katlanır bisikletlerin İngilteredeki tanrsı konumundaki Brompton’u inceledim. İleride kesinlikle bir Brompton’unumun olmasını ve tek tek aksesuarlarını seçerek yaptırmak itediğimi belirtmek isterim. Londra’daki 10 katlanır bisikletin 2’si Brompton. Bir nevi İngilizlerin gururu diyebiliriz.

     
     

Daha sonra ise tüm tek vitesli, karbon, titanyum, triathlon ve yarış yol bisiklerini ve markalarını inceledik.

     

     

     

     

     

     


2 Yorum

2 Comments

  1. Engin

    Ocak 16, 2012 at 2:16 am

    eglenceli bir yazi olmus, tesekkurler! :)

  2. Erim

    Ocak 16, 2012 at 12:59 pm

    Emre, yurtdışında gözümüz kulağımız oldun. Eline sağlık, tam yol devam!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı