Diğer Şehirler

Kapadokya Gezisi – Bölüm 1

Perşembe akşamından kaçtığımız Kapadokya ” Güzel Atlar” ülkesinden görmedikleriniz bilmedikleriniz, öğrenmek istedikleriniz ve vb sizlere paylaşımları burada olacak…

Kısa linkler ve faydalı bilgiler ile size hap gibi bir kapadokya turu yaptıracağımdan emin olabilirsiniz :-)

 • Ankara üzerinden Aksaraya ve Tarihi İpek yolunda ilk durağımız Selçuklulardan günümüze kalan Ağzı Kara Han Kervansarayı ve diğer 3 KervanSaray.(Tepesi Delik Han ve Alayhan)
 • Anne, Baba ve Çocuk Peri Bacalarını gördük.
 • Güzel atlar diyarı Kapadokyayı  – yani bölgeyi kuş bakışı panaromik olarak izlemek için Uçhisar Kalesine çıktık.Uçhisar Kalesi meşhur ve zamanında gözcülük ve güvenlik için kullanılmış.Düşman gelirken güvercinler haber vermek amacıyla uçurulurmuş.
 • Kuş sarayları ile meşhur Güvercinlik Vadisi geziyoruz.Güvercinlerin gübrelerini sansarlardan korumak amacıyla yumurta akı ve kapanlardan oluşan bir teknik kullanılmış. Çünkü güvercinler bu küçük deliklere yuva yaparlar ve orada gübrelerinide çiftçiler toplar ve Kabak, Üzüm vb. ekimlerde verim için kullanılırmış.
 • Üçlü, birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ mevkiini ziyaret edip öğlen yemeğimizi otantik ve çok uygun fiyatlı bir restorant’da aldık.
 • Volkanik patlamalarda oluşan TÜF tabakasının ısı yalıtımı mükemmel .  Yaz kış ısı 13 derece civarında sabit. hatta bazıları içine klima sistemi konularak patates deposu ve soğuk hava deposu olarak kullanılmakta.
 • Daha sonra Avanos- Kızılırmak nehrinin üzerinden geçerek “Fırça” isimli çömlek ve seramik yapım atölyesini zşyaret ediyoruz. Çömlek yapımı gayet ilginç ve gödründüğünden çok ama çok zor.
 • 4 önemli Peri bacasını daha gördükten sonra havanın mükemmel olmasından dolayı Göreme açık Hava Müzesini geziyoruz.Burada” Yılanlı, Barbara, Tokalı,Çıralı,Elmalı ve Basille ” Kiliselerini gezdik. Peri bacaları ve Tüf tabakasının içine yapılmışlardır.

İlk gün detayları bu kadar. Diğer günleri de bölüm bölüm anlatacağım.

(Linkler ve harita http://www.avanosevi.com adresinden alınmış ve yönlendirilmiştir.)

harita y

http://www.kapadokyaballoonfestival.com/frameset.php?lan=tr

http://www.museum-hotel.com

http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%9Crg%C3%BCp

http://www.kapadokyany.com/

http://www.urgup.bel.tr/

http://www.nevsehir.gov.tr/bilgi.php?e=10&id=454

http://www.goreme.org/

http://www.goremehouse.com/

http://www.avanosevi.com/tr/

http://www.cappadociaballoons.com/

Tags: Kapadokya Gezisi

 


1 Yorum

1 Yorum

 1. Misafir

  Eylül 9, 2008 at 6:24 pm

  Keyifli bir gezi olmuşa benziyor, yıllar önce ben de gezmiştim, fotoğraflara baktıktan sonra çok renkli bir gezi olduğunu hatırladım. Hatta arkadaşlarla bir sefer daha yapmayı bile planladık. :) Anı ve gezilerinizi paylaşımınız için teşekkürler. deepness http://sifirnoktasi.blogspot.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı