Yemek

Hakan Dondurma – Hakan Ice-Cream

Tuzla‘da yazlığımızın olduğu dönemlerde bisiklet ya da yaş büyüyüdüğünde araba ile kaçıp önünde park edip Roma dondurmasının keyfine varırdık. Eski günler diye hayıflanırken geçen haftasonu 4 arkadaş Tuzla‘ya arabalarını denemek için gittik ve dondurma yedik geri geldik.

When we used to have summer house in Tuzla, we parked our bikes when we were kids and then our cars and enjoyed the ice cream here. While whining about the old good times, last weekend, we as 4 friends went there to try the cars and ate some ice-cream again. 

Tabii ki Hakan Dondurmada. Hakan dondurma Tuzla sahilinde pazar kurulan bölümün başında. Çeşitli roma dondurmaları kışın çeşitleri biraz azalsa da 365 gün mevcut. Kağıt helvası ve korneteri her daim taze. Özellikle meyveli olanları muazzam.

Of course at Hakan Ice-Cream. It is on the beginning of the section where the bazaar is set up on Tuzla coast. It is open for 365 days even if the range of the ice-creams kinda decrease in winter time. The cones and the wafers are always fresh and the tutti-frutti one is amazing.

Özellikle denemeniz gereken diğer bir tatlısı da kaymaklı ekmek kadayıfı. 4 arkadaş bol dondurma üzerine bir de kadayıf paylaştık.

Another dessert that you have to try is crumpets in thick syrup with cream on top. We shared crumpets after giant ice-creams. 

AdresAddress:  CUMHURİYET CADDESİ NO=41\2  TUZLA / İSTANBUL

Yolunuz düşerse Tuzlaya önce Meraklı’da köfte sonra Hakan’da dondurma yemeden ayrılmayın derim…

If you ever come to Tuzla, don’t leave without eating some patty at Merakli and then ice-cream at Hakan.

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

Tags: Hakan dondurma, Tuzla, İstanbul

1 Yorum

1 Yorum

  1. erdal

    Nisan 1, 2011 at 12:28 am

    BEN ERDAL MAKEDONYADAN MISAFIR OLARAK DAYIMA GELDIM 1 HAFTA TUZLAYA GEZMEYE GITTIK UZAKTAN O DONDURMA KORNETI COK LGIMI CEKTI BI BAKAYIM DEDIM O NE ? CUNKU BIZIM AILEMIZ DEDEM BABAM VE BEN DONDURMACIYIS HRVATISTANDA DUKANIMIZ VAR .TUZLADA O DUKANDA DONDURMA YEMEK ISTEDIM 1 TADINA BAKAYIM DONDURMA COK KALITELI VE TAZE NE YAZAYIM BILEMEM BEN COK YERLERI GEZDIM AVRUPADA AMA BU KALITEYI YIYEMEDIM .HAKAN PATRONA SELAM VE BU KALITEYI DEVAM ETSIN .EGER VAKTI OLURSA BENI ARASIN BELKI DE HRVATISTANDA BOYLE BIR DONDURMACI DUKANI ACABILIRIS .BYE BYE

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı