Ürün

Haglofs Endo Jacket

Thanks to Castleberg Outdoors as being their Racing Team member, James handed me a Haglofs Endo Jacket to test during my endurance races and ultra marathons. I tried the jacket during my jogging and training in London during nights in windy and rainy days but to learn how it performs during a 50-60km race you have to take it to a race.

 

I took my jacket to Dorset Coastal Ultramarathon on 3rd of December for the Ultra Course to test it for 58 hardcore kilometers !

The jacket is green in color but it has another dark color available as well. It has a chest pocket for reaching your important goods, money, credit cards if you are running in the city. If you are in a long distance race, it is good to keep a compass, gels and ID. You can not st0re a map as it is not too big.


The hood has a small visor and adjuctable cords on the back so that you can clearly see your way during heavy windy stuations. Your visor never blocks your vision.

Picture take from : http://store.axas.co.jp

On the other hand there ae two adjustable cords n the neck which i always mix it when i am using the main zipper of the jacket when they are in same position. This could be improved.

Picture taken from: http://store.axas.co.jp

Your hands is incredibly confortable in this jacket as you can position your thumb to a seperate position and use the sleeves of this jackets as fingerless gloves which is crucial during long distance running. If you get cold from your hand, it would be dangerous to get hypothermia in colder situations in Alps like in UTMB.

There are elastic adjustment cords which is very easy during running to adjust. i like especially the Jackets confortability. For the breathibility i like the jackets breathability but it can be also improved as well. It is really a good winter and autumm jacket. It is %100 water and windproof and very durable in terms of if you plan to use it for the long courses. Iplan to take the same jacket to upcoming London ultra for 50km race as well…

Haglofs Endo Jacket Summary

– The Haglofs Endo jacket is a revolutionary 3 layer shell waterproof jacket with outstanding breathability and packability
– The Haglofs Endo Jacket is the first Haglofs waterproof jacket made with Active Shell
– GORE-TEX Active Shell fabric allows outstanding breathability
– Highly Packable and very light
– Brilliant for intense and fast and light activies – running, racing, hiking and biking
– 320g (L)

* Revolutionary new Gore Tex® Active Shell delivers new levels of breathable waterproof shell technology.
* Innovative pattern construction reduces weight and bulk.
* DWR treated surface.
* Three way adjustable hood.
* Laminated tricot chin guard and GORE-TEX® weather guard behind watertight main zip.
* Breathable stretch woven non membrane zippered chest pocket.
* Dropped rear hem.
* Single handed waist hem cord adjustment.
* Articulated sleeves with shaped elasticated cuffs and thumb loops.
* Reflective detailing.

SPECS – Haglofs Endo Jacket

– GORE-TEX Active Shell. 100% polymide, double ripstop 30D face with ePTFE membrane and knitted backer. 105g/m2
– Hydrostatic Head: >28,000 mm, RET: <3M
– Revolutionary Endo jacket features new GORE-TEX Active Shell. It delivers new levels of breathable waterproof shell technology
– Innovative pattern construction reduces weight and bulk
– DWR treated surface
– Three way adjustable hood
– Laminated tricot chin guard and GORE-TEX weather guard behind watertight main zip
– Breathable, stretch woven non membrane zippered chest pocket
– Dropped rear hem
– Single handed waist hem chord adjustment
– Articulated sleeves with shaped elasticated cuffs and thumb loops
– reflective detailing


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı