Balkanlar

Hırvatistan Gezisi’nde 7.Gece…

Hvar adasından ayrıldıktan sonra (lavanta kokuları burnumuzda Carpe-diem Cafe aklımızda…) Hvar adası –Korcula Adası arasındaki feribota biniyoruz. Feribotta avustralyalı gezgin gençlerle sohbet ediyoruz. 1 yıl boyunca yolda olacaklarmış. Biz onlara yanımızda getirdiğimiz kartpostallardan ve nazar boncuklarından veriyoruz. Onlarda bize Avustralya’nın meşhur Koalalarından taktim ediyorlar…

Vela-Luka limanına yanaşırken tekne güvertesindeki tüm erkekler Vela Luka ile ilgili şarkı söylemeye başlıyorlar. Koro halinde ve gerçekten çok etkileyici. Kameraya kayıt ediyoruz.

Şarkının bir versiyonunu tıklayıp  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

Vela Luka‘da sabah güzel limanda bir kahvaltı.. Eski bir liman evinin merdivenlerinde.. Sarhoş balıkçılarla sohbet.. Türk olduğumuza kimse inanamıyor…sonra yokuşlar..sıcak.. 50KM civarı yol..tırmanışlar..Akşam 20:00 gibi varıyoruz Vela Luka‘dan başlayan yolculuğumuza Korcula‘da Kamp alanında duruyoruz. Kamp alanları Korcula adasının Doğusundaki Korcula şehrinin dışında.. KAMP KALAC’da kalıyoruz… Son derece güzel denizi adeta oda gibi kayalarla çevrili kamp alanları var… Nehir kıyısında KLAC’ın yanında nefis bir nehir manzaralı restoranda yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün Korcula şehrine geçiyoruz…

Korcula adasındaki vela Luka ile ilgili tüm detaylar ve Linkler için yazının devamına aşağıdaki” devamını oku” tuşundan ulaşabilirsiniz… Yorum bırakmayı da unutmayın: -)

Şehir Marco Polo’nun şehri. Tüm heryerin ismi Marco Polo… Can güzel bir Poster alıyor… Wrap yiyioruz. Wrap yapan büfedeki kızlar Tip Box koymuşlar ve yeni araba almak istiyorlar. Onlara tip bırakıyoruz. Wrapler soğuk ve taze..  turistik yerlerde yemek pahalı olduğundan ucuz seçenek bulmak için sürekli aramanız gerek…

Orebic Limanından domince’ye yani Peljezac yarım adasının limanına 20 dakikalık bir feribot yoolculuğu yapıyoruz. Gemi araba alıyor ve her saat başı mevcut…

Sonraki hedef Peljezac yarım adası üzerinden Prapratno Miljet ve Dubrovnik… Bu yazılarımıda önümüzdeki günlerde ekleyeceğim.


Vela Luka hakkında detaylı bilgi : http://www.mediterano.hr/location.asp?id=6 http://www.telenta.net/

Vela Luka Foto Galeri : http://www.telenta.net/Vela_Luka_photo.html

Korcula bilgi : http://www.korcula.net/ http://www.ikorcula.net/

dünyanın en sakin turizm cennetinden biri Korcula adası seçilmiş…:

http://www.yonjada.com/tatil/tatil.php?subaction=showfull&id=1154009359

Detaylı hırvatistan haritası : http://www.climbing-croatia.com/guide_books/Croatia-map-2004.gif

Tags: Hırvatistan Gezisi, Hırvatistan Bisiklet Gezisi

1 Yorum

1 Yorum

  1. Misafir

    Eylül 5, 2008 at 6:04 pm

    geçen yaz bende likya yolunu bisikletle tamamlama şansı buldum..gerçekten çok keyifliydi aynı keyfi yaşayan insanlarla iletişim kurmak güzel..umarım daha bu keyif hep sürer..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı