Koşu

UTMB 2011-Savoy Dükü İzinde – UTMB 2011- On the Trace of Savoy Duka

Evet. Bu sene Ultra Trail Mont Blanc yarışlarından TDS yani  (Sur les Traces des Ducs de Savoie) Türkçe meali ile Savoy Dükü İzinde yarışına bu sefer beş Türk birden katılmaya hak kazandık. Daha önceki yıllarda bu yazımda açıkladığım üzere DASK ADAM yarışını bu yarış için ön şart kabul ettirmiştik. Geçen sene ise bunun meyvesini üç Türk ; Ben, Serkan ve Sertan Girgin kardeşler ile almıştık.

This year is TDS from Ultra Trail Mont Blanc races (Sur les Traces des Ducs de Savoie) which means that On the Trace of Savoy Duka and we deserved to join the race by being 5 Turks. Former years, as I explained in this article, we got DASK ADAM race through as a precondition for this race. Last year, 3 Turks; I, Serkan and Sertan Girgin brothers had the fruits of its labor.

Şanssızlık sonucu yarış soğuk hava yüzünden gece 03:00 civarında durdurulmuş, Serkan-Sertan 80.km’de  ve ben ise 72.km’de yarışı hava muhalefeti yüzünden organizasyon kararı durmuştuk. bu sonuç ile bana 2 , Serkan ve Sertan’a ise yarış başarısından dolayı 3 puan verildi.

Unluckily, the race was stopped at 3 in the morning because of the cold weather, Serkan-Sertan were at 80km and I was at 72 but we pulled the race up with the decision of the organization. With this result, I got 2 and Serkan-Sertan got 3 points for our success in the race.

Bu sene UTMB TDS 109 Km yarışına başvurduk. Yarışa beraber antreman yaptığım, DASK uzun parkur yoldaşım, ilk günden beri bu deneyimi beraber yaşamak istediğim dostum Caner Odabaşoğlu, ülkemizin ilk kadın ultra maratoncusu Bakiye Duran, Team Touareg Turk macera takımının kurucularından Faruk Kar ve iki sene öncenin DASK uzun parkur birincisi Fırat Kara.

This year we applied for UTMB TDS 109 km race. The people I join the race with are; my friend who I want to share this experience with from the beginning  Caner Odabaşoğlu, the first female ultra-marathon contestant from our country Bakiye Duran, one of the founders of Team Touareg Turkish adventure team Faruk kar and the champion of long-racetrack of DASK 2 years ago Fırat Kara and DASK, my long-racetrack friend.

Aynı şekilde bu senenin en büyük yarışı olan UTMB 166km’lik büyük versiyona ise Serkan -Sertan Girgin ve Londra’dan katılan 4 çöl yarışını bitiren nadir kişilerden Kıbrıslı Türk Devrim Celal katılmakta.  Aynı şekilde küçük kardeş UTMB CCC 98Km yarışına ise eskiden ODTÜ’de öğretim görevlisi olan DASK yarışından arkadaşımız Kanada vatandaşı Rachel Tanya Fouladi de katılacak. Aşağıda fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Likewise, Serkan-Sertan Girgin and one of the rare names who could finish 4 desert race Cypriote Turk Devrim Celal would participate in the biggest race of this year; UTMB 166km. Also, to the smaller race UTMB CCC 98km, our Canadian friend Rachel Tanya Fouladi, who used to be an academic at METU, would join. You can find the pictures below.

UTMB TDS yarışı hakkında bilgi vermek gerekirse yarış 109 km, +7000 metre tırmanış içeren ve 31 saat içerisinde bitirmeniz gereken Avrupanın en zorlu yarışlarından biri. Kendi su ve ihtiyaçlarınız yanınızda taşımanız gerekmekte. 2010 yılı rotası aşağıdaki gibi. Ufak farklılıklar 2011’de olabilir.

If to talk about UTMB TDS race, it is 109 km, having +7000m climbing, being one of the hardest races in Europe and you have to finish it in 31 hours. You have to carry your own water and other requirement supplies with you. The route of 2010 is like below. Some tiny differences can be seen 2011.

Yarışın kapı sınırları ve hangi kapıya ne kadar zaman içerisinde varmanız gerektiği bilgisini sağlayan tablo ise aşağıdaki gibi.

The board that gives the information about the borders of the doors of the race or the timing that you will need while arriving the signified doors is below.

Yüksekli ve dağılımı gösteren parkur rotasının kaba içeriği ise aşağıdaki tabloda mevcut.

The rough outline of the route of the racetrack that shows the height and the divisions is like on the board below.

Yarış ile ilgili tüm bilgileri www.ultratrail.com adresinden ingilizce, almanca ve fransızca gibi dillerde almanız mümkün. Özellikle bu sene zorunlu malzeme listesinde geçen see yaşanan hipotermi, soğuk hava ve çığ gibi etmenlere karşı daha iyi kalite GoreTex yağmurluk ve pantolon kullanma, eldiven ve bere gibi bazı zorunluluklar getirildi. Bu çantanızı daha da ağır yapmakla beraber gerçekten çok fazdalı uygulamalar.

You can reach all the information in English, German or French from www.ultratrail.com. Especially this year, there are some musts on the material list like; better quality GoreTex raincoat and pants, gloves and skullcap to prevent some elements such as hypothermia, cold weather and avalanche like we experienced last year. Even though those make your backpack even heavier, they really are necessary.

Yarış hakkında tüm gelişmeleri antreman planlarını ve yaşanan tecrübeleri blogumdan takip edebileceksiniz. Fazla zaman kalmadı. Dev macera 8 ay sonra bizi bekler !

You will be able to follow all the pickups and the experiences about the race from my blog. Not much time left. Enormous adventure waits for us for 8 months!

Geçen Seferki Yarış ile ilgili içerikler — Some content about former race

https://www.geziyorum.net/utmb-ccc-2010/

https://www.geziyorum.net/utmb-son-hazirliklar/

https://www.geziyorum.net/utmb-gear-list/

https://www.geziyorum.net/chamonix-gezisi/

https://www.geziyorum.net/utmb-2010-antreman-plani/

Tags : Savoy Dükü,  Serkan-Sertan UTMB TDS 109 Km, Rachel Tanya Fouladi

1 Yorum

1 Yorum

 1. Ekrem ALIMLI

  Ocak 20, 2011 at 12:15 am

  Merhaba Emre,

  UTMB 2011’e katılıyor olmanıza çok sevindim. Sana ve bizden diğer katılımcılara başarılar dilerim.

  Ekrem ALIMLI
  http://www.mapist.com.tr

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı