İngiltere

King’s Road – Londra

Geçen hafta cumartesi günü Londra‘da evimize yakın olan King’s Road üzerinde geçirdik. Burası Sloan Square metro durağında indikten sonra sırtınızı metroya verip sola doğru yürüdüğünüzde karşınıza gelen uzun cadde. Bu cadde de bir çok cafe ve alışveriş merkezi bulunmakta.

We spent our last Saturday on the King’s Road that is close to our house in London. Here is the long street when you get off at Sloan Square metro stop and give your back to the metro and walk to left side. There are lots of cafes and shopping malls.

Bizim gitmemizin sebebi cumartesi günleri burada açık bir yemek pazarı kurulması ve her milletten kişilerin stand açarak değişik yemekler sergilemesi idi.

londra

Our reason to go was that there is an open food bazaar on Saturdays and from every nations, people come here and sell exhibit different foods.

Bir sonraki gün; ki daha sonra yazacağız; Bricklane ve Liverpool tren istasyonu civarını ve Flower market‘i yani çiçek pazarını gezdik.

The other day; which I will write later; we visited Flower market, Bricklane and Liverpool train station and around.

Burada aslında oturmak istediğimiz ve bahçesi güzel olan yer Saatchi & Saatchi gallery olmasına rağmen haftasonu ve bol güneşli olması sebebiyle yer bulamadık.

Actually, here we wanted to sit down at Saatchi & Saatchi gallery since it has a beautiful garden, but because it was weekend and it was sunny, there was no spare spot.

King’s Road‘da ara sokaklar inanılmaz güzel evler, araçlar ile harika bir yaşam alanı sunan bir düzene sahip. İnsan’ın gerçekten sokakları gezdikçe gezesi geliyor.

On the King’s Road, the side streets are full of with amazing houses and cars that makes a beautiful life environment and an order. You really have to see around.

Bu bölgede kiralar hayli yüksek ve bazı evler onlarca milyon pound’a satılabiliyor. (Evet deniz görmeden ve boğaz’a bakmamasına rağmen.)

Here in this area, the rents are quite high and some of the houses could be sold to millions. (Yep, even though having no view)

Gezimiz boyunca bir havuçlu kek alıp onu kemirerek dolaştık. Daha sonra ise birşeyler içmek için Bluebird Cafe‘ye girdik. Çok sesli, gürltülü ama fiyatları uygun ve rahat bir kafe.

During our tour, we took a carrot cake and just ate it. After that, we went to Bluebird Cafe to get something to drink. It is really a noisy place but the prices are reasonable.

Bu cadde üzerinde özellikle kitapçıları gezmenizi öneririm. Bir zamanlar John Lennon’un üstü açık arabası ile gezdiği ve modanın Londra‘da en öne çıktığı yer olduğu ve mankenlerin buralarda gezdiklerini öğreniyoruz.

I strongly recommend you to visit the bookstores on this street. We learnt that those areas were the places where John Lennon was travelling with his runabout car and all the mannequins were taking tours here.

Gene uzun zaman önce ünlülerin yaşadığı Cheyne Road‘u gezdik. Bu bölge nehrin hemen yakınında ve gene çok güzel.

We also visited Cheyne Road where the celebrities used to live long ago. This area is near the river and again so beautiful.

Akşam hava serinledi ve yürürken üşümeye başladık. Londra her daim insanları şaşırtan bir yer. Havası, insanları, evleri, yaşamı, düzeni ve bürokrasisi ile bizleri 2. haftada şaşırtmaya devam ediyor.

londra

In the evening, it get chilly and started to get cold. London is a place where surprise people every time with its weather, people, houses, life, order and bureaucracy. 

Tags: King’s Road Gezisi, Londra Gezisi, Sloan Square, Bricklane, Liverpool, Flower Market, Saatchi & Saatchi, Bluebird Cafe, Cheyne Road

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı