İtalya

İtalya Gezisi Yazıları…

11 gün boyunca gezdiğim İtalya’nın Toscana ve Umbria bölgelerinin tüm detayları bu haftadan itibaren 15 ayrı yazı dizisi eşliğinde yayına geçiyor. Siteme ana sayfanın sağ altında bulunan e-posta üyelik bölümünden üye olduğunuz taktirde tüm bu yazılar her akşam saat 18:00 de e-posta olarak sizlere ulaşacaktır.

We will publish the 11-day-trip that I have had in Toscana and Umbria regions in Italy in 15 different articles beginning from this week. If you subscribe from the right side on the main page, you will get the articles every evening at 18:00 as an e-mail.

İtalya’da 11 gün boyunca Roma,Floransa,Vatikan,Lucca,Pisa,Asissi,Orvieto,Siena,Cortona,Montalchino,Montepulciano,Citte della Pieve,San Giminiano,Castellina Chianti ve Greve in Chianti şehirlerini gezdik. Küçük kırmızı Fiat 500’ümüz ile 2.300km yol yaptık. Aşağıdaki haritada gezdiğimiz bölgeleri sizler için işaretledim. Fotoğrafa tıklayıp açılan sayfada fotoğrafa tekrar tıklayarak büyük halini görebilirsiniz…

During 11 days in Italy, we visited Rome, Florence, Vatican, Lucca, Pisa, Asissi, Orvieto, Siena, Cortona, Montalchino, Montepulciano, Citte del Pieve, San Giminiano, Castellina, Chianti and Greve in Chianti. We made 2300 km with our little red Fiat 500. I marked the places we had been on the map below. You can click the photo and enlarge it on the opening page.

Güzel yemekler, orta çağdan kalma kasabalar,  harika sokaklar, bisiklet kiralayıp gezmeler, dondurma,  şarap, makarna, pizza ve ete doymalar…

Delicious food, the town from the middle ages, wonderful streets, renting bicycles, gelatos, wine, pasta and pizza…

Hepsini 15 ayrı yazıda sizlere sunacağım…

I will write about them in detail in 15 articles…

Sevgiler… EMRE

Love… EMRE

ROMA (122)

toscana

5 Yorum

5 Comments

 1. cortona :)

  Eylül 11, 2009 at 4:39 am

  merhaba !

  İtalya ya nıhayet gıtme kararı alan bırı ıcın blogunuzu kesfetmek zor olmadı benım ıcın.Çok cesur biri değilim .Fakat herhangi bir tura bağlı gezmek istemiyorum italyayı. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz ? Nasıl vize aldınız mesela .15 gün kadar kalmak ıstesem mümkünmü yada biraz daha fazla .Aslında o kadar cok sormak ıstedıgım soru varkı ama sızı urkutmek ıstemıyorum :)

 2. İlknur

  Eylül 18, 2009 at 2:52 pm

  Bak şimdi güzel kardeşim, biz küçükken sokakta bile bişey yiyemezdik, annemiz kızardı, başkaları görüp ayıp günah olmasın canı çeker diye. Sanırım senin hatıralarında böle bi anı yok. Olsa milletin gözüne soka soka gittiğin gezdiğin yediğin içtiğin yerleri yazmazdın. Hele hele İtalya’ yı. Neden mi? Dur sana nedenini bi özet geçiyim.
  Kendimi bildim bileli kafamda görmek istediğim bir yer vardı, sonra coğrafya dersinde öğrendim ki oranın adı İtalya imiş. Yıllardır, -ölmeden önce- gitmek ve bir kez olsun görmek için sarfetmediğim çaba kalmadı. Vakit olduğunda para olmadı, vakit olmadığında ise zaten para yoktu… Şimdi tek dileğim ve isteğim şu; orayı bi görüyüm, o havadan bir kez soluyum, öldüğüm gün o gün olsun. Böyle bir tutku nasıl olur diyosan o cevabı ben yıllardır bulamadım. Ama çok büyük bir aşk olduğu kesin.
  Şimdi senden tek dileğim sahip olduğun imkanlara şükür et ve sahip olmasını istediğin insanlara da dua, başta da ben…

 3. cortona :)

  Eylül 29, 2009 at 10:03 pm

  Emre bize tur düzenle :) bak mürıtlerınde artıs var .ilknur senınle aynı ruyayı goren bırı olarak butun kalbımle en kısa zamanda bırı senı cımdıkler ve ılknur kalk burası cortona geldık ıste der :)e hadı senı mıncıranda ben olayım :)

 4. Nilüfer

  Mayıs 6, 2010 at 2:38 pm

  İtalya’ya gitmek istiyorum.Gezi yorumlarınızı merakla bekliyorum.
  Teşekkürler

 5. serap

  Kasım 30, 2011 at 8:03 pm

  İtalya gezinizle ilgili yazılarınızı yollarsanız, sevinirim….

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı