İstanbul

Garipçe Köyü

Garipçe köyü Sarıyer’i geçtikten sonra sessiz, bakir ve harika küçük bir köy. Son zamanlarda köy halkının balıkçılık dışında restorancılıkda gelir kaynakları içinde yer tutmaya başlamış. Neden derseniz Cumartesi ve Pazar sabah açık büfe kahvaltı için inanılmaz bir yoğunluk oluyor.

Garipçe Village is a small Black Sea StyleVillage close to Istanbul Sarıyer district. The village is now popular with its sea side food, restaurants and especially breakfast on weekends.

3 tane restoran var.  Sabah açık büfe kahvaltı, öğlen ve akşam ise balık restoranına dönüşüyor. Servis çabası ve hizmet gayet iyi. Aile yeri gibi ve herkes birbirini tanıyor. Kahvaltı dolu dolu, peynirler, taze söğüş, yumurta ve demleme karadeniz çayı… :-)

There are three restaurants in the village and they serve breakfast on the mornings with an open buffet sytle on weekends. Fresh fish avalable almost everyday starting from noon.

Köyün denize bakan kısmının solunda kale var. Kale 550 yıllık ve Cenevizlilerden kalma. Yemekler keyifli erken giderseniz deniz kıyısında yer kapabilirsiniz. Deniz temiz görünüyor ancak yer yer gene denizi burada bile  kirlettiğimizi görüyorsunuz.

Village has a 550 year old Genevon style Castle. Go to the village as an early bird on weekends to capture a seat close to the sea which is not crytal clear but ok.

Garipçe’ye gitmek için Sarıyer’den Kilyos’a doğru giderken Koç Üniversitesi’nin de olduğu Rumeli Feneri ayrımından sapmanız gerekiyor. İki tarafı yemyeşil çam ağaçlarıyla kaplı yolda giderken kendinizi başka bir şehirde hissedeceksiniz. 6 kilometre gittikten sonra Garipçe tabelası çıkacak karşınıza. Özel aracı olmayanlar Sarıyer’den 45 dakikada bir kalkan 150-Rumeli Feneri otobüsüne binebilirler.

The route to Garipçe is as follows: Follow the route from Sarıyer to Kilyos, pass Koç University, follow the sign after Rumeli Feneri. 6 KM declining road will take you to the Garipçe Village. IETT Bus ; numbered as 150 departs every 45 minutes from Sarıyer to Garipçe.

 • Muhtarlık: (0212) 228 10 41
 • Aydın Balık Restaurant: (0212) 228 16 93
 • Asmaaltı Cafe: (0212) 228 10 70
 • Garipçe Balık Restaurant: (0212) 228 18 01
4 Yorum

4 Comments

 1. ercan koyun

  Haziran 7, 2010 at 9:03 am

  burası muhteşem olmakla birlikte keyif alabilcegınız istanbulun nadir yerlerinden bitanesidir diye düsünüyorum inanılmaz huzur verici bir yanı var kahvaltısı.ve balık lar özellikle salata muhteşem

 2. Erkal

  Haziran 7, 2010 at 5:30 pm

  bir de 3. köprü nedeniyle garipçe ne hale gelecek, onları da yazsana emre?

 3. seyhan

  Haziran 25, 2010 at 7:29 pm

  tesekkürler cok güzel anlatmışsınız :)

 4. Karşıyaka Klima

  Mart 24, 2014 at 10:49 pm

  Çok güzel mekanmış anlatım ve tanıtım için teşekkürler gezmiş kadar oldum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı