Diğer Şehirler

Cunda Gezisi Bölüm 1

Cunda gezisi geçen cumartesi sabah erken ama maalesef üzücü bir şekilde başladı. Kız kardeşimden aldığım arabası ile başladığımzı yolculuğa buzda maalesef dikkatsiz bir sürücünün kurbanı olarak Bursa-Balıkesir yolu başlangıcında arabamıza çarpılar. Kısa bir şok ve zaman kaybı sonucu yola devam etme kararı aldık.

Cundaya kadar yol üstünde susurlukta ayran tost ve özellikle sususrluk civarındaki outlet firmalarda durmanızı ve uygun fiyatlı alışveriş yapmanızı öneririm. Birde İskender kebabın çeşitli şubeleri Varan ve Ulusoy tesislerinde enfes…

Cundaya varıyoruz. Otelimiz Lale Butik otel. Muhteşem yenilenmiş bir taş ev; odada şömine bile var. Cundada hemen Lale Butik otel’in sahibi olan Bay Nihat restoran’a kendimizi atıyoruz. İnanılmaz mezeler..Kesinlikle 30 mezeden 20sinin ismini bile bilmiyorum. Kurutulmuş Ahtapot ızgara, çeşitli otlar, bunları daha sonra detaylıca yazacağım…

Sonra küçük Cudnayı gezmeye devam ediyoruz. Mübadeleden önce 1920lerde Midilli ve Girit’ten çok fazla Türk adaya getirilmiş.Ayvalık ile arasında ise 1960’larda yapılan Türkiye’nin ilk Boğaz köprüsü ile bağlanmış. Sakin…Huzurlu. Meydandaki Taş kahvede çay keyfi, Karadeniz pastanesinde Sakızlı kurabiye atlanmaması gerekenler…

Hele kediler…Uykucu kediler… İnanılmazlar… Oyuncular ama tembeller istediklerinde… Adanın en tepesinde Koç grubunun restore ettirği bir kütüphane var. 3 tane klise bulunmakta. Adanın dışındaki Patriça köyünü ise ayrı bir yazıda anlatacağım.

Tüm Cunda fotoğrafları…

https://www.geziyorum.net/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=65


CUNDA ADASI İLE İLGİLİ BAĞLANTILAR

http://www.cundarehberi.com/

http://www.cunda.gen.tr/tr/oteller.asp

http://www.cundada.com/Cunda_ayvalik/

http://www.cunda.gen.tr/tr/oteller.asp

2 Yorum

2 Comments

  1. Misafir

    Eylül 15, 2008 at 2:30 am

    Sevgii emre,Kendi kendime diyordum ki.Acaba Emre\’den neden hiç bir haber alamdım.Sonra bir baktım senin yazın gelmiş çok sevindim.Ben bir Cunda aşığıyım.Yıllardır hersene tatilimi o rada geçiririm.Ama ne yazıkkı iki yıldan beriartık o çok sevdiğim yere gidemez oldum.Sana çok teşekkürler ediyorum Bana bu güzellikleri tekrar yaşattığın için.Başarılarının devamın vdiliyor sevgiler yolluyorum.Ilhan ALAM

  2. Cunda adası

    Kasım 5, 2008 at 3:40 pm

    Cunda adası ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu bir adres öneriyorum ayrıca konaklama tesislerinin bir listeside bulunuyor.Adres: http://www.cundaadasi.cc

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı