İngiltere

Chelsea Flower Show 2014

1913’ten beri süregelen bir geleneksel etkinlik olan Chelsea Flower Show yani Chelsea Çiçek, Bahçe ve Peyzaj şovuna katılma imkanı bulduk. Dünyanın her köşesinden bir sene boyunca bu şov için tasarımcılar ve çiçek yetiştiriciler hazırlanmaktadır. Etkinliğe katılmak için biletleri çok önceden almanız gerekmekte. aksi taktirde giriş mümkün olmamaktadır.

Chelsea-Flower-Show q

 

Londra’daki yakın arkadaşımızın daveti sayesinde bu harika şovu deneyimleme fırsatı buldum. Chealsea Flower Show’un düzenlenmesi yaklaşık 26 gün sürerken, Show sona erdikten sonra toparlanması sadece 4 gün alıyor.

Chelsea-Flower-Show b

Hafta içi sabah 8’den akşam 20.30’a kadar süren Show, cumartesi sabah 8’den akşam üzeri 17.30’a kadar devam ediyor. Şunu belirtmeliyim ki hafta içi açılış saatinden akşam üzeri 16.00’a kadar çok fazla bir kalabalık olmayıp rahat gezilebilir.

Chelsea-Flower-Show d

Güvenlik ve rahat dolaşmak açısından 5 yaş altı çocuk ve puset içeri alınmıyor. Doya doya gezmek, kalabalığı yarıp fotoğraf çekmek uzun zaman aldığından, acıktığınızda mola vermek için restoran, kafe ve piknik yeri bulunmakta.

Chelsea-Flower-Show n

Bilet fiyatları üyelere ve üye olmayanlara göre değişmekle birlikte olup, hangi gün ve saate göre de ayarlanabilmekte. Bitki ve çiçek haricinde bahçe mobilyaları, aksesuarları, kıyafetleri, çardakları, seraları görebilirsiniz.

Chelsea-Flower-Show z2

Yarışma bahçe, pavilion, çiçek tasarımı ve bahçe aksesuarları kategorilerine ayrılmakta. Güney Afrika, Japonya ve Britanya yarışmada en çok beğendiğim ülkeler arasında oldu. Katılımcıların ve gezenlerin tutkusu, doğaya olan ilgi ve saygıları takdire değer.

Chelsea-Flower-Show j

Bütün bir sene boyunca bu etkinliğe hazırlanan kişilere hayran olmamak mümkün değil! Dünyanın her köşesinden gelen katılımcılar inanılmaz tutkulu ve bilgililer. Saatlerce sıkılmadan sorduğunuz sorulara cevap veriyorlar.

Chelsea-Flower-Show o

Bir başka konu ise ziyaretçilerin kıyafetleri! Şapkalar, renkli elbiseler yanında son derece sade gezenlere de rastlamak mümkün. Güzel bir hava da gezmeye gidiyorsanız çimlere yatıp şampanya yada kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Chelsea-Flower-Show p

Önümüzde ki sene için şimdiden tatilinizi ve biletinizi ayarlayın ve kırk yılın başında bir denilen bu etkinliği kaçırmayın derim.

Chelsea-Flower-Show a

Chelsea Flower Show’da çektiğimiz diğer fotoğraflar:
  Chelsea-Flower-Show c

Chelsea-Flower-Show e

Chelsea-Flower-Show f

Chelsea-Flower-Show g

Chelsea-Flower-Show h   Chelsea-Flower-Show k  Chelsea-Flower-Show m    Chelsea-Flower-Show r  Chelsea-Flower-Show t  Chelsea-Flower-Show v   Chelsea-Flower-Show z

Chelsea-Flower-Show z1

Chelsea-Flower-Show z3

Chelsea-Flower-Show z4

Chelsea-Flower-Show z5

Chelsea-Flower-Show z6

Chelsea-Flower-Show z7

Chelsea-Flower-Show u

Chelsea-Flower-Show i

Chelsea-Flower-Show w

Chelsea-Flower-Show y

Chelsea-Flower-Show s

Chelsea-Flower-Show l

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı