Balkanlar

Hırvatistan Gezisi 8. gün… Domince – Orebic – Prapratno

Yolculuğun en ağır, en sıcak, en yokuşlu ve en zorlu rotası.. Can ile birbirimizi dakikalarca kaybettiğimiz ve beklediğimiz yokuşlar… Motorsikletlerle peşimize takılan serseriler… 100lük gofret pakedinin neredeyse %60’ını tüm yol boyunca bitirmem…

Orebic‘in küçük ve nefis plajı… Aynen Gökçeada Kaleköy limanının ikizi gibi sanki… Feribot korcula adadından domince limanından her yarım saatte bir Peljesac yarım adasına Orebic şehrine feribot bulunmakta…Feribot sırasında yarıs bisikleti ile o gün 150 KM yapacak olan 65 yasında bir amca ile karşılaşıyoruz. Demir gibi. Sadece 1.5 litre suyu ve SPD pedalları ile o güne hazır.. bize enerji şekelerinden veriyor. Bizde kuru üzüm ikram ediyoruz memleketimiz kokulu.. Çek cumhuriyetinden.. Az çok almanca ingilizce karışık anlaşıyoruz.

Burası Hırvatistan‘ın önemli şarap üretim merkezlerinden. Her yer üzüm bağları. Özellikle yarım adanın ortası tamamen bağlarla kaplı… Yarım adanın sonuna Prapratno limanına doğru ilerlerken özellikle irili ufaklı göller ve bunların kıyısındaki harika manzarayı izleyerek ilerliyoruz. Trpanj bu şehirlerden biri…http://www.peljesac.info/trpanj/

Çok iyi performans göstermemize rağmen limana 8 km kala karanlıkta 21:30  Miljet adası feribotunu yakalayamayacağımızı düşünüp gofret yiyerek sohbet ediyoruz.

Saat 21:18.. Önümüzde bir Yokuş, GPS’imize göre 8-11 km arası yol var…

Saat 21:19… Yokuşun sadece 500metre olduğu ve ondan sonra 10 km dimdik iniş olduğunu anlamamız km saatlerimizin 40-50km/h hız arası göstermeye başladığında anlıyoruz.. !!!!!

Saat 21:38 Limanın önündeyiz .. 8 dakika ile son feribotu kaçırıyoruz !!!!!  Gofret molasının gazabı :-)

Prapratno‘da gene Kamp… Güzel manzaralı bir restoranda kendimize kızıp adriyatik kaburgası/bifteği ile ödüllendirme… (Dalmacian Ribs).. Uyku… 6 saat…Sabah 6:30’da Miljet adası aktarmalı Dubrovnik bizleri bekliyor….

Peljesac yarım adası ve Orebic hakkında gerekli linkler…

Tags: Hırvatistan Gezisi, Hırvatistan Bisiklet Gezisi

 


1 Yorum

1 Yorum

  1. Misafir

    Eylül 7, 2008 at 3:35 am

    Hırvatistan gezi notlarını tamamlamanızı bekliyoruz.(Dubrovnik kısmı eksik) Volkan Ozkan

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı