Zuhal & Can Sarıkahya – Sergi

Can;  kadim dostum… Nikah şahidim 🙂  Hırvatistan turu bisiklet arkadaşım…Zuhal teyze..Annesi…Ressam… Can ile Zuhal teyze anne oğul ilk sergilerini beraber açıyorlar… Can daha önce Fotoğraf sergisini açmıştı ben de burada duyurmuştum. –> http://www.geziyorum.net/fotograf-sergisi-o-anda/

Şimdi Anne Oğul beraber ortak sergilerini açıyorlar… Şimdiden Tebrikler…

O Eski Aşklar

IYMMO Sanat Galerisi 10 – 18 Nisan 2009 tarihleri arasında sanatçı anne oğlun ortaklaşa gerçekleştirdiği sergiyi ağırlıyor.

 

Zuhal Sarıkahya’nın aşk temasını işlediği “O Eski Aşklar” resim sergisine oğlu Can Sarıkahya’nın aynı mekânda farklılıklar ve farklı mekânlardaki benzerlikleri ölümsüzleştirdiği karelerden oluşan “O Anda” fotoğraf sergisi eşlik edecek.

 

Yurt içinde ve yurtdışında 90’ın üzerinde kişisel ve karma sergiye katılan, birçok özel ve tüzel koleksiyona eser veren Zuhal Sarıkahya “O Eski Aşklar”da aşkı tuvaline, kırmızı başta olmak üzere sıcak renklerin fırça ve spatül darbeleriyle oluşturduğu dokularla aktardığını belirtiyor.

Can Sarıkahya ise “O Anda” da dünya üzerindeki 6 milyar insanın aynı anın içinde gülmekten ağlamaya, çalışmaktan eğlenmeye farklılaşan hallerini 5 kıtada 40 ülkeye yaptığı seyahatleri sırasında çektiği fotoğraflarla sanatseverlerle buluşturuyor. İlk kişisel sergisini Ekim 2008’de açan Can Sarıkahya halen uluslararası bir şirkette yönetici olarak çalışmaktadır.

 

Istanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi
İstiklal Caddesi No.146 Beyoğlu

Tel: (0212) 2516090
* Sergi Pazar hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir.


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir