Macera

Yüz, Pedalla ve Koş

Evet… Gerek triatlon, gerekse duatlon gerekse bunları sadace tek disiplinle yapmak hoşuma gidiyor. maraton, ultra Maraton ya da dağ maratonu gibi. Türkiye dünyada diğer ülkelere bakar ise aslında çok fazla organizasyona ev sahipliği yapmadığını söyleyebiliriz. Aslında bu bence yanlış bir kanı, ülkemiz bu konuda çok gelişti ve gelişmek içn çırpınıyor. Birazcık daha spora ve gençliğe önem verilese bunlar daha da gelişecek.
swim-bike-run

Hem http://www.yaristakvimi.com hem de benimde sporcusu olduğum Babaeskispor Triatlon takım kaptanı Fırat Dizman saolsun tüm 2010 yarışlarının listesini vermişler. Bende bunları birleştirdim ve siz okuyucularıma sunmak istedim. İşte 2010 yılında Türkiye genelindeki Maratonlar, yarı-maratonlar, yol koşuları, tratlon ve duatlonların takvimi.

Yarışma Adı Yarışma Tarihi Yarışma Yeri
Trabzon Yarı Maratonu 21 Şubat 2010 Pazar Trabzon
5. OGER Runtalya Maraton 7 Mart 2010 Pazar Antalya
Rivatlon (Duatlon) 28 Mart 2010 Pazar İstanbul
Antalya ITU Triatlon 17 Nisan 2010 Cumartesi Antalya
5. Osmangazi Yarı-Maraton 18 Nisan Pazar Bursa
2. Gelibolu B. Koşusu 15K 23 Nisan 2010 Cuma Çanakkale
Kütahya Duatlonu 24 Nisan 2010 Cumartesi Kütahya
Haliç Yarı Maratonu 25 Nisan 2010 Pazar İstanbul
Balıkesir Duatlonu 09 Mayıs 2010 Pazar Balıkesir
VI. Riva 10K Yol koşusu 16 Mayıs Pazar İstanbul
Samsun Koşusu 19 Mayıs 2010 Çarşamba Samsun
Erdemli Kız Kalesi Triatlon 29 Mayıs 2010 Cumartesi Erdemli/Mersin
Çeşme Triatlonu 12 Haziran 2010 Cumartesi Çeşme/İzmir
Kemaliye Duatlonu 19 Haziran 2010 Cumartesi Kemaliye/Erzincan
İzmir Triatlonu 03 Temmuz 2010 Cumartesi İzmir
2. Hazar Şenlikleri 10 Temmuz 2010 Cumartesi
Rivatlon (Olimpik Tri.) 11 Temmuz 2010 Pazar İstanbul
Karasu Triatlonu 17 Temmuz 2010 Cumartesi Karasu/Sakarya
Eğirdir Triatlonu 31 Temmuz 2010 Cumartesi Eğirdir/Isparta
Erdek Triatlonu 21 Ağustos 2010 Cumartesi Erdek/Balıkesir
Büyük Zafer Koşusu 30 Ağustos 2010 Pazartesi Kütahya
Eskişehir Yol Yarışı 2 Eylül 2010 Perşembe Eskişehir
Sivas Yol Koşusu 4 Eylül 2010 Cumartesi Sivas
Sakarya Zaferi Koşusu 12 Eylül 2010 Pazar Polatlı
Kuşadası Triatlonu 18 Eylül 2010 Cumartesi Kuşadası/Aydın
1.Riva Yarı Maratonu 19 Eylül 2010 Pazar İstanbul
Didim Triatlonu 25 Eylül 2010 Cumartesi Didim/Aydın
9.Gazi Koşusu 10K 3 Ekim 2010 Pazar Ataköy/İstanbul
Rivatlon Sprint Triatlon 10 Ekim 2010 Pazar İstanbul
32. Avrasya Maratonu 17 Ekim 2010 Pazar İstanbul
Alanya ITU Triatlon 23 Ekim 2010 Cumartesi Alanya/Antalya
Kaş (Patara) Triatlonu 26 Ekim 2010 Salı Kaş/Antalya
Atatürk’ü Anma Koşusu 10 Kasım 2010 Çarşamba Ankara
VII. Riva  10K Yol Koşusu 21 Kasım 2010 Pazar İstanbul
Mevlana Yol Koşusu 7 Aralık 2010 Salı Konya
Ata’dan Ana’ya Yol Koşusu 11 Aralık 2010 Cumartesi İzmir
Kubilay Yol Koşusu 23 Aralık 2010 Perşembe İzmir
Büyük Atatürk Koşusu 27 Aralık 2010 Pazartesi Ankara


2 Yorum

2 Comments

  1. abdullah usta

    Şubat 16, 2010 at 11:45 pm

    selam emre bey.trabzonda koşacaz ve 15 gün sonra antalyada y.maraton koşacağım. sizinde antalyada maraton kaydınızı gördüm.şimdiden başarılar dilerim. umarım oralarda görüşürüz.ha ben kocaeliden.denizliye giderken derince istasyonunda biraz tanışabilmiştik. belki hatırlamışsınızdır.görüşme dileğiyle.saygılar

  2. ömer

    Haziran 21, 2010 at 10:34 am

    yorum yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı