YeniAy Macera Yarışına Başvurduk

Evet macera yarışlarını özlemiştik. Çamur içinde kalmayı, bacakların kramplar ile boğuşmasını, otların içinde debelenmeyi, bisikletten taklalar atarak düşmeyi… saolsun Macera Akademisi imdadımıza yetişti. Hem de gece 24 saatlik bir yarış düzenleyerek. İsmi YeniAy yarışı… Neden Yeniay Yarışı? Çünkü 30 Ağustos gecesi ay Yeni Ay halinde olacaktır! Yarış 30 Ağustos Cumartesi başlıyor ve 31 Ağustos Pazar öğlene kadar devam edecek… http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2008/may200803.php


Biz de bu yarışa uzun parkur katılarak hem sınırlarımızı denemek, kondüsyonumuzu, takım çalışmamızı sınamak, birbirmizi motive etmek ve bir hafta sonra katılacağım LAND ROVER G4 Challenge Türkiye Yarı finali için hazırlanmak istemekteyiz….

 

Gelişmeleri ve duyuruları daha hızlı ve ayrıntılı takip etmek isteyenler mayaris-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj yazarak MAYARIS haberleşme grubuna üye olabilir.

 

Uzun Parkur

Yeniay Yarışı, birkaç doğa sporu disiplinini beraber kullanmayı gerektiren bir macera yarışıdır. İki kişilik takımlar halinde katılan yarışmacılar belirli bir merkezden yarışmaya başlar, ziyaret edilmesi zorunlu ara kontrol noktalarını o etapta yapılması zorunlu olan spor disiplini ile dolaşarak varışa ulaşırlar. İki zorunlu nokta arasında ellerindeki haritayı kullanarak istedikleri gibi dolaşabilirler.Teknik olarak zor ve uzun parkur.  Öngörülen bitirme süresi: 12-13 saat (ara kamp yok – kesintisiz yarış), 90-120 km toplam mesafe, fiziksel olarak güçlü, yarışma tecrübesi olan takımlar.

 

 

Disiplinler: Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir)
Patika Koşu-trekking
Kano-rafting (organizasyon sağlar) -her kategoride yok-
İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar)
Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)
Dart
Sürpriz aktivite ve disiplinler (ileride duyurulacaktır)ÖNEMLİ: Yarışma 30 Ağustos öğleden sonra/akşamüstü başlayıp gece boyunca devam edecektir. Uzun ve Orta parkurdaki yarışmacıların güçlü ve dayanıklı kafa fenerleri bulundurması gerekir.

 

 

 

 

Katılımcı Ne Getirecek?

Dağ bisikleti (kiralanabilir) , bisiklet kaskı (kiralanabilir), sırt çantası, en az 1 lt sıvı, yiyecek, düdük, pusula, cep çakısı, cep telefonu, orta katman kıyafet, dış katman kıyafet, dağcılık seti (zorunlu değil-aşağıda açıklandı), varışta kullanılmak üzere yedek kıyafet, iki kişilik bisiklet tamir kiti (iç lastik, yama/şişirme seti, pompa, vb), ilk yardım seti, acil durum battaniyesi veya bivak veya battal boy çöp torbası, kalem-not defteri, Uzun ve Orta parkur: Çadır-uyku tulumu-KAFA FENERİ 

Organizasyon Ne Verecek?

Yarışma seti (harita-yol notu-kontrol kartı), yarışmacı yeleği, sporcu içeceği, su etaplarında kano ve can yeleği, ödül töreni kutlaması ve dereceye girenlere madalya.
Organizasyon Ne Verecek?

Yarışma seti (harita-yol notu-kontrol kartı), yarışmacı yeleği, sporcu içeceği, su etaplarında kano ve can yeleği, ödül töreni kutlaması ve dereceye girenlere madalya.

 


Paylaş

“YeniAy Macera Yarışına Başvurduk” üzerine 6 yorum

  1. Slm, başvurduğunu okudum tamam ama şimdide katıldın mı, nasıl geçti diye merak ediyorum, hadi anlat 🙂

  2. pek çok yazını okudum, ilgiyle takip ediyorum özellikle bisiklet gezilerini. Sapancada bisiklet soruma verdiğin cevapla yönlendirmiştin sitene. Ve doğançay geziniz yapmak istediklerim arasına girdi. o günden bu yana takip ediyorum. hiç bi yazıda yorum olmamasıda dikkatimi çekmişti, bu yeni ay yarışını merak etmiştim o hafta istanbulda olsaydım katılmayı isterdim. o yüzden sordum ve cevap göremedim yine. neden acaba?
    saygılar

  3. İlk macera koşusunu geçen hafta tamamladık, epey keyifliydi. Bizim hanımla biraz kondusyon yapıp orta yarışlara katılmayı planlıyoruz. Team Zıkkım ve İnegöllüler’e bileniyoruz:)

    Görüşmek üzere,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir