İngiltere

Wembley

Ingiltere-Galler Avrupa Şampiyonası eleme Grubu maçlarını izlemek üzere internet üzerinden Wembley biletimi aldım ve 6 Eylül Salı günü maçı izledim. Wembley Stadyumu Eski stadın yerine yapılmış olağanüstü büyük bir stadyum komplexi.

Stada Londra metrosunun Jubilie hattından direk ulaşabiliyorsunuz. Hattın ortası olan Victoria’dan bu yaklaşık 20dk sürmekte.

Metro çıkışından sonra yürüme ile 6-7 dakika içerisinde kapılara ulaşabilirsiniz. Çok geniş olan bu yol maç günleri yoğun güvenliğe sahip anca stad içine giriş dışında arama ve kontrol yapılmıyor. Kocaman polis atları ise sizin ürkmenize yeterli.

Bu yol üzerinde kaşkol ve hatıra alabileceğiniz dükkanlar ve hamburger, sosisli ve içecek alabileceğiniz  küçük dükkanlar var. Burda kaşkollar 10 Pound ama çeşit bol. İçeride ise resmi dükkanlarda çeşit bol değil ancak fiyatlar biraz daha ucuz. Önerim maç sonrası kaşkol almanız. 10 poundluk kaşkol 6 pounda inebiliyor ya da ellerinde kalmamış da olabilir, risk sizin.

Stadyuma girdikten sonra ise sizi etkileyici bir görüntü bekliyor. Stad 90.000 kişi kapasiteli ve 3 ana kattan oluşuyor. Tamamının üstü kapalı. Stad tribünlerinin 3.katından itibaren ciddi rüzgarlı ve serin. Bunun için iyi giyinmenizde fayda var.

Stadyumun panaromik görüntüsü için resme tıklayınız.

Daha sonra stadyumda seromoniler düzenleniyorç Maç başlamadan önceki bu bayrak töreninde çalan müzik ve veteran savaş gazisi askerlerin taşıdığı bayraklar ile milli duygular kabartılıyor.

Stadyumun içerisinde bahis oynamak ve yemek yemek için alanlar var. Bolca tuvalet var. Kuyruk yaşamıyorsunuz. Burada bir hamburger, pataes ve içecek 9 pound gibi pahalı bir rakama satılıyor.

Rakip takım taraftarları için ayrılan bölüm:

Stad çıkışında sıradan kaçmak için ben 82.dakikada ayrıldım ama hrkes maçında 1-0 rölanti gidişinden dolayı düşündü ve metroya inanılmaz bir hücum başladı. Dolayısı ile kalabalık ve derbi maçlarında geri dönüşte çok ama çok kalabalık bir 25 dakikalık metro yolculuğuna hazırlayın kendinizi derim.


3 Yorum

3 Comments

 1. Ahmetcan Kavut

  Eylül 9, 2011 at 6:54 pm

  güzel olmuş Emre teşekkürler…takip eden bloglarını bekliyoruz…sevgiler

 2. MeTaLlIcA 4-ever

  Eylül 10, 2011 at 7:33 pm

  Süper bir stad olduğunu söylemeliyim. Ben de gittim. Ancak Emre Bey’in yazdığı yazı da stad kadar güzel olmuş. Çok güzel anlatmışsınız Emre Bey.

 3. wolkanca

  Eylül 12, 2011 at 1:00 pm

  gerçekten güzel stad. panoramik fotoğraf güzel çıkmış, konum süper, onun daha büyüğü de vardır siteye yükleyince küçülmüştür herhalde.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı