Vedat Galiba’nın anlamlı yazısı

Denizli Şubesi Başkan Yardımcısı Vedat Galiba’nın Yazısı…

Evet 11 Mart günü bir geziyi gerçekleştirdik. Ama bundanda önemlisi bir önceki akşam bir sunum vardı Bütün bu eylemlerin açılış ipini kesen Sayın Emre Tok Engelliler II projesini ve hedeflerini anlattı. Bir çok kişiye..Bu konuda sorumluluk alan ama hala bunun farkında olamamış bir çok seçilmiş yada atanmış bir çok kişiye birşeyleri anlatmak istedi adımıza. Ama onlardan bir tanesi yoktu. Hani bir ayrımcılık anlamında demiyorum ama Emre Tok engelli Değil. Eğer bir engelli olsa idi (allah korusun ) bunlar gene kendilerini acındırıyor diyede düşünebilirdi bazı densizler. Ama gel gelelim değildi işte. Düşünüyordur bazı kişiler ne yapmaya çalışıyor bu çocuk diye.

Neden sabahın Köründe Denizli’ye kadar almışken biletini Pamukkale ekspresten iniveriyor Dinarda ve başlıyor pedala basmaya tam 100 km Neden Acaba….. Oysa O anda Emre için İstanbulun en güzel yerinde vakit geçirmekte vardı.. Yada kendine daha değer katabilecek başka girişimlerdede bulunurdu..Ama o bunu seçmedi. Malesef bu ülkenin kaymağını yiyen bir çok sözüm ona bizden sorumlu imiş havaları ile bize ahkam kesenler sorumluluk bilincini bir türlü ne olduğunu kavrayamamışlar İstanbul’dan bir delikanlı onların kafasına vura vura bişeyleri anlatmaya gelişinide anlayamayacaklar.O ordan Geliyor .Bedensel Engelliler Derneği Denizli Şubesi üyeleri heyecanla organizasyonu eksiksiz ayarlıyor… duyuruyor.. Hatta bu arada nedendir Bilinmez bir yardım ile yaptırdığı pankartı parçalanıyor. Çok değil bir gün durabiliyor asıldığı yerde o pankart. ve parçası dahi bulunmuyor.

Ne yazıyordu o pankartta duyuralım ” BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ – PAMUKKALE’YE GİDİYORUZ BİSKLETİNİZİ KAPIN DESTEĞE KATILIN” Pankartın hemen altında yapacağımız sunum ile bu web sayfası adı ve dernek tel nosu.” Gerçekten insan düşünüyor kimler neden yırtar bu pankartı…engellilerin bu yazısını acaba kimler içine sindiremez. acaba kimler hazmedemez. Oysa belki onlara belkide onların akrabalarındanda bazı engellilere faydamız olacak..Parçalayanlar dolaşıyor… dolaşsınlar.. Ama bizim gönlümüzde biliniyor kim oldukları…Elbet üzdü bu bizleri ama buda bu organizasyonun kurbanı diye düşündük. Ne demiştik Zorluk fırsattır.

Şimdi biz bişeyler yazsak kendi sitemizde kendilerini övüyor derler..Biz yazmadık… Peki kim yazdı . www.engelliler.biz yazdı. www.geziyorum.net yazdı.. Bizde kendi çektiğimiz resimlerden koyduk..

Nasıl olduğunu neler yaptığımızı engellilere değil bu geziye katılan.. Hatta o gün için bisiklet bile kiralayan 35 gence sorun.. Biz onlara gezi sonrası dedikki.. gelin isminizİ derneğe yazdırın.. katılım sertifikası vereceğiz..”Bisikletinizi kapın Desteğe katılın” çağrımıza uyduğunuz için. Aslında şunuda takip etmek istiyorduk.. Onlar bir gün bu ülkenin kaderinde yer alacak isimler olacak.. Çünkü biliyoruzki karşılıksız beklentisiz, engellilere engel konan bu yasaların kaldırılmasında görev alacaklar.

Bunlara sebep olduğunuz için ;
ALKIŞLAR EMRE TOK’A, ALKIŞLAR GÜNGÖR KESKİN’E, ALKIŞLAR PEDALA ENGELLİLER İÇİN BASAN GENÇLİĞE, ALKIŞLAR BU HEYECANIMIZ ARAÇLARI İLE BİZİ TAKİP EDENLERE, ALKIŞLAR BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ ÜYELERİNE VE ALKIŞLAR TA İSTANBULDAN GELEREK DESTEĞİNİ GÖSTEREN BU SİTEMİZİN YAPIMCISI OSMAN ÖNDER KARDEŞİMİZE   HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN


Paylaş

“Vedat Galiba’nın anlamlı yazısı” üzerine 3 yorum

  1. tanel tefenlili engellilere otomobil temin edilir. engellilere akülü araba temin edilir. engellilere yedekarca temin edilir tel. 00491791182474 fax.00498932169590 almanya da araclar getireyibilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir