Koşu

Uzunpatika.com

Caner Odabasoğlu benim yaklaşık 6-7 senedir tanıdığım, organize ettiği yarışlarla macera yarışı ve doğa sporları dünyasına adım attığım arkadaşım. Sonrada bir çok projede hayal ortağı olduk ben onun eşşiz dağcılık ve doğa deneyimlerinden , o da benim bitmek tükenmek bitmeyen teknik spor malzemeleri ve blog dünyamdan beslenir olduk. Bugün sizlere Caneri ve Caner’in blogunu tanıtmak istemekteyim, nam-ı diğer Uzun Patikasını…  www.uzunpatika.com

Caner`i kendi tanımıyla anlatırsam sanırım daha anlamlı olacak. Bu ay bir dergide çıkan yazısında Caner kendisini bu şekilde tanımlıyor:

1975 doğumlu ve Hande Odabaşoğlu ile evliyim. 2008 Temmuz undan beri Can Berk’in babasıyım. Makine Mühendisliği diplomam var ama daha çok macera ve etkinlik mühendisliği yapıyorum ve İstanbul’da nefes alıyorum. Macera Akademisi‘nin kurucu ortağıyım. Dağcılıkla başlayan spor hayatı oryantiring, bisiklet ve macera yarışları ile devam ederken oğlumla yol koşularına başladım. 10-15-21,1-42,2 km koşuları tamamladıktan sonra ultra mesafelere merak sardım. 50k ve 120k tamamladım, yeni mesafeler hayal ediyorum. Uzunpatika.com da blog yazıyorum. Dağcılık Düğümleri (2002) isimli bir kitabım da var.

Caner ile dostluğumuz Macera yarışlarından sonra özellikle benim üçüncü, Caner’in ise ilk maraton hazırlıkları sırasında başladı.  O dönemlerde fikir ve hazırlık aşamasında olan blogu daha sonra 2010 yılının ilk yarısına doğru devreye aldı. Bu süreç içerisinde özellikle benim CCC ve TDS antremanlarım için beraber Belgrad ormanında arazi koşuları, Yıldız parkı ve bebek sahil antremanları, Anadolu Dağ Aşma Maratonunun 2010 uzun versiyonunu ilk defa denemem, 2011’deki ADAM’da ise kırıcı parkurda kaçırdığımız üçüncülük gibi maceralarımız oldu.

2010 kış aylarında ise şirketimin Caner’in evine yakın olmasından dolayı sürekl olarak sabah çok erken saatte beraber antreman yapma şansı elde ettik. Beraber katıldığımız TDS’ye hazırlık süresince Caner’in özellikle dağcılık, kamp ve spor geçmişi ile ilgili uzun ve keyifli sohbeter yapma şansı buldum ve ondan çok şey öğrendim.


Daha sonra 2010 yılında Caner blogu olan www.uzunpatika.com u hayata geçirdi.  Türkiye’de sınırlı sayıda kişinin yaptığı ve mutevazılık etmeden öncülük ettiğimizi düşündüğüm Patika Koşularının ilk gerçek yarışlarını Belgrad ormanında 2 seri Geyik Koşuları ismi ile kışın organize eden Caner blogunda daha çok arazide ve doğada hem kendisinin yaşadığı deneyimleri yazıyor hem de farklı bir açıdan dünya şekeri oğlu ve eşi ile çocuklu bir ailenin doğada çocuğu ile nasıl spor yapabileceğini kaleme alıyor.

Eğer çocuğunuz varsa onu nasıl bisiklete, koşuya ya da kampa alıştıracak ve paylaşacağım diyorsanız, doğru adres Caner’in blogu ! 

Blogunda bunların dışında Türkiye’de Oryantiring yön bulma sporu için de çok fazla çaba gösteren Caner’in  oryantiring malzemelerinin ithal eden www.geven.net isimli bir şirketi daha var ve Oryantiring sporu hakkında haberleri de paylaşıyor. Bu spor dalı içinde Türkiye’de elinden geleni yapmaya ve dünya standartlarında macera yarışları ve müsabakalar organize edilmesi için çaba gösteriyor.

     

Tüm katıldığımız yarışlarda harita işini hiç üzülmeyerek Caner’e bırakıp ben daha çok malzemeler, beslenme ve konuşup kafasın şişirme ve sınırlarını deneme görevini üstleniyorum.

Caner’in blogundaki diğer bir bölüm ise test odası. Burada benim Salomon tutkuma karşılık kendisi ve destekçisi The North Face‘in malzemeleri sağlama test edip bunları koşu ve macera yarışı camiası ile paylaşıyor. Paylaşmayı seviyor, bilgisini saklamıyor, bireysel davranmıyor…

Herkesin biraz emek sarfedip bu dünyaya faydalı birşeyler bırakacağını düşünüyor… Keza ben de…

Caner ile beraber bugüne kadar Avrasya maratonuna, Geyik koşusu parkurunda sayısız antremana, CCC ve TDS için uzun koşulara, Runtalya maratonuna, Riva 15KM koşusuna, iki defa Anadolu Dağ Aşma Maratonu – ADAM’a ve sonuncusunda da bu yaz 25 Ağustosta Dünyanın en zorlu ultra maratonlarından birine, UTMB TDS‘ye katıldık. Bu en son yarışımızı ise Caner’in olağanüstü çabası ve koordinasyonu ile bir belgesel haline getirmeye çalışıyoruz. Bölümlerini http://www.savoydukununizinde.com/ adresinden izleyip palaşmanızı ve beğenmeniz rica ederim.

Küçük bir not: Bu yazıyı 8 Ekim 2011 gece 00:01’de yayına alıyorum… Neden mi :

Doğum günün kutlu olsun ortak ! …


1 Yorum

1 Yorum

  1. Caner odabasoglu

    Ekim 8, 2011 at 11:03 am

    Ortak, bugüne kadar en sürpriz doğum günü hediyelerimden birini verdin, teşekkür ederim. Beraberce nice keyifli etkinliklere!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı