Koşu

UTMB 2010 Son Hazırlıklar – Last Situation

Son malzeme listesini bayağı bir değiştirdim. Özellikle çanta değişikliği, yiyecek azaltılması, yedek kıyafet taşıma konusunu aşmam çantayı 4.5 Kg’dan 3.1 Kg’ye düşürdü ki bu inanılmaz bir fark.

Çantanın yanında duran plastik kap zorunlu su kabı, plastik harcanmasını engellemek için. Mavi ince uzun Goretex yağmurluk, yanında acil durum battaniyesi ve önünde iki küçük plastik torbada kafa fenerleri bulunmakta.  Garmin 401 GPS, yedek çorap, yiyecek ve toz enerji içecekleri diğer malzemeler. Yedek gözlüğüm (Gözümde akşama kadar güneş gözlüğü olacak), Uğurlu Kolyem, pasaport’um ve , Bu yarışa ilk defa 3 Türk katılacağımız için bir Türk bayrağı. 🙂

Hepinize umarım güzel haberler ile getiririm. Sitemi okuyan, yarış ve antreman süresinde destek olan herkese teşekkürler…

UTMB EQUIPMENT EMRE TOK
Taşınacak Malzeme (Equipment that will be carried) Ağırlık  – Weight (gr)
Salomon Advanced Skin S-lab Pack + Düdük 300
Kişisel Yemek Kabı (Personal Beaker) 25
Su (Water Rezerve 1.3 Liters) 1200
Acil Durum Battaniyesi (Survival Blanket) 50
Pasaport+Para (Passport + Money) 50
1 Yedek Çorap (1 Spare Sock) 20
1 Paket Selpak (1 Paper Tissue) 10
Moeben  Arm Sleeves (Uzun Kol Isıtıcı) 30
Buff 20
Yağmurluk (Salomon Minim Pack UltraLite Jacket ) 295
Minimum 80cm x 3 cm Elastik bandaj (Bandage) 30
İğne, İplik, Gerekli İlaçlar, AntiChaft Cream, topuk yarabandı 30
Gündüz Gözlüğü 50
Beslenme – Nutrition Ağırlık  – Weight (gr)
8 Power Jel (Enerji Jeli) 320
2 Perpetum Toz İçecek 140
3 Pack Energy Beans (Enerji Şekeri) 75
1 Pack Cliff Blocks Candy (Enerji Şekeri) 25
2 Power Bar (Enerji Gofreti) 100
15 SaltSticks (Elektrolit Hapı) 15
2 Nuuns (Elektrolit Hapı) 5
Elektronik Malzeme – Electronics Ağırlık  – Weight (gr)
Petzl Tikka XP + 3 Pil  (Main Headlamp + 3 batteries) 100
6 Yedek AAA Pil (3 Spare AAA Batteries) (GPS+Headlamp) 72
Petzl E-Lite Yedek Kafa Feneri (Spare Torch) 30
Cep Telefonu (Mobile Phone) 125
Additional Mobile Phone Battery 20
1  Malzeme ve Çöp Çantası (Small Packs) 20
GENEL TOPLAM – GRAND TOTAL 3157
Giyilecek Malzeme (Clothing)
Salomon Exo Tayt  Tight 3/4
Salomon Exo T-Shirt
Salomon Exo Calfs
Salomon S-Lab 2 Ayakkabı (Shoe)
Salomon S-Lab Eldiven (Parmaksız) (Gloves)
Salomon XA Cap Şapka (Hat)
Sentetik Çorap (Socks)
Garmin Foretrex 401 GPS
Güneş Gözlüğü  – Sunglasses
Yürüyüş Batonları (Walking Sticks)

Diğer Yarış Raporları – Other Race Reports

Other Salomon Products Reviews


4 Yorum

4 Comments

 1. AliRıza Bilal

  Ağustos 24, 2010 at 12:19 pm

  Hadi, bakalım Emre iyi, haberlerini bekliyoruz

 2. diego

  Ağustos 25, 2010 at 9:27 pm

  http://verticalcarnival.blogspot.com/2010/08/tnf-ultra-trail-du-mont-blancpre.html
  bu yarış izlediğim bloglardan ikisinde çıktı. biri bu, diğeri yukarıdaki. şahane videoyu yapan ve o bloga yazıyı yollayan renan öztürk türk asıllı amerikalı, 3.5 türk gidiyor denebilir:)

 3. Fırat

  Ağustos 27, 2010 at 2:10 pm

  Emre’nin son durumunu bu sayfadan takip edebilirsiniz.
  Su anda 4 saate yakin bir suredir kosuyor.
  Zaman kisitlarina uyacak gibi gorunuyor.
  Erken atak yapmayacakti taktik icabi.
  Yaris uzun.. Takip ediyoruz..
  http://utmb.livetrail.net/coureur.php?rech=5589

 4. Oğuz Tan

  Haziran 8, 2011 at 2:45 pm

  Hepinizden güzel haberleri bekliyoruz, güveniyoruz da zaten. Başarılar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı