Koşu

Ultra Maraton Malzeme Listesi – UTMB CCC 2010 Gear List

UTMB CCC 2010 yarışı 27 Ağustos Sabahı saat 10:00’da başlayacak ve ben hazırlıklarımı tamamlamak ile uğraşıyorum. Zorunlu malzemelerle beraber 26 Saat ve 98 km parkurda kalacağımı düşünerek “en hafif” olacak malzemeleri içeren listemi hazırladım.

I have described my UTMB 2010 CCC gear list with weights in below. The course is 98km with 26 cap time.

Malzeme listemde Yemek, kıyafet, zorunlu malzeme, yedek malzeme dışında keiyf malzemesi olarak sadece fotoğraf makinesi var. Örneğin telefon, pasaport gibi malzemeler zorunlu. En az 1 litre sıvı taşımanız lazım ki ben 1.3 l taşıyorum; ( arttırmayı düşünüyorum). Çantanızın 2Kg’dan az ara çıkış kapılarından çıkma şansınız ise kural gereği yok. Hala 4.6 Kg ağırlığım var. 3.9 Kg’a düşmeye çalışacağım.

Food, safety, and mandotary equipments (marked red) are below. The only fun equipment is a camera for memories. Minimum gear wight should be 2 Kgs in any post + you should be carrying minimum of 1 liter between stations that are almost 10km far away from each other.

Sizinde görüşleriniz önemli. Aşağıdaki malzeme listesinde siz neyi almazdınız? Chamonix’de 2.500 metre’de gece 22’den sonra hava yaz olsa bile çok soğuyacak. bunu da düşünerek yanıma 3/4 tayt, bir yedek rüzgar yeleği ve Yağmurluk aldım (ki yağmurluk ultralight ve zorunlu).

I would like to see your recommendations and comments on the UTMB CCC gear list. I want to be more lighter. Even tough i have used the ultralight stuff, i need advices on dropping some .

Zorunlu malzemeleri kırmızı ile işaretledim. Bunların hep en ufak ve hafiflerini almaya çalıştım. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

UTMB EQUIPMENT EMRE TOK
Taşınacak Malzeme (Equipment to be carried) Ağırlık  – Weight (gr)
Salomon XT Wings 5 Pack + 2 Matara + Düdük 590
Kişisel Yemek Kabı (Personal Beaker) 25
Su (Water Rezerve 1.3 Liters) 1300
Acil Durum Battaniyesi (Survival Blanket) 50
Pasaport+Para (Passport + Money) 50
1 Yedek Çorap (1 Spare Sock) 20
1 Paket Selpak (1 Paper Tissue) 10
Yürüyüş Batonları (Walking Sticks)
Moeben  Arm Sleeves (Uzun Kol Isıtıcı) 30
Buff 20
Küçük Çakı (Small Swiss Army Mini Knife ) 15
Kinesio Tape 30
Yağmurluk (Salomon Minim Pack UltraLite Jacket ) 295
Minimum 80cm x 3 cm Elastik bandaj (Bandage) 35
1 Diz altı tayt (Salomon Exo Tight 3/4 ) 195
1 XT Zip off Yelek- (Vest UltraLight) 95
Pusula (Compass) 20
Güneş Kremi (Küçük) (Sun Cream Small) 20
İğne, İplik, Gerekli İlaçlar, AntiChaft Cream,vazelin 75
Gündüz Gözlüğü 100
Beslenme – Nutrition Ağırlık  – Weight (gr)
8 Power Jel (Enerji Jeli) 320
Kuruyemiş (Nuts, Trail Mix) 250
2 Perpetum Toz İçecek 140
3 Pack Energy Beans (Enerji Şekeri) 75
1 Pack Cliff Blocks Candy (Enerji Şekeri) 25
2 Power Bar (Enerji Gofreti) 130
15 SaltSticks (Elektrolit Hapı) 15
2 Nuuns (Elektrolit Hapı) 5
Elektronik Malzeme – Electronics Ağırlık  – Weight (gr)
Petzl Tikka XP + 3 Pil  (Main Headlamp + 3 batteries) 100
6 Yedek AAA Pil (6 Spare AAA Batteries) 72
Petzl E-Lite Yedek Kafa Feneri (Spare Torch) 30
Cep Telefonu (Mobile Phone) 150
Fotoğraf Makinesi (Camera) 140
4 SD Card- 2GB 10
6 AA Pil (Batteries) 120
3  Malzeme ve Çöp Çantası (Small Packs) 100
GENEL TOPLAM – GRAND TOTAL 4657
Giyilecek Malzeme (Clothing)
Salomon Exo Tayt shorts
Salomon Exo T-Shirt
Salomon Exo Calfs
Salomon S-Lab 2 Ayakkabı (Shoe)
Salomon S-Lab Eldiven (Parmaksız) (Gloves)
Salomon XA Cap Şapka (Hat)
Sentetik Çorap (Socks)
Garmin Foretrex 401 GPS
Güneş Gözlüğü  – Sunglasses

Other Salomon Products Reviews

3 Yorum

3 Comments

 1. nikospetros

  Ağustos 17, 2010 at 5:02 pm

  Halo Emre,
  I did UTMB last year and I was surprised not to see any Turks since I know there are many good mountain runners in your country.
  As for recommendations, I can only tell you what I did not carry last year from the list(and I did not miss):
  I was wearing the 3/4 Tight not carrying it.(its not that hot up in the 2000 meters that will make tights unpleasant)
  I didn’t carry an extra vest. Just the Jacket (mine was even lighter) was o.k. That though has to do with the weather.
  I didn’t carry a Compass or a knife either.Kinesio Tape could be useful if you are an expert and know what to do with it (I need the chiropractor to do that) but why not in the start or in Courmayeur.
  Leave and put sun cream in Courmayeur, (it will be around the time sun rises any way). I had the AntiChaft Cream in Courmayeur as well (that might be risky but I was o.k)
  If you want “memoirs” take the camera but why extra batteries?
  I think you can cut a little bit from food as well. 250 gr for nuts? I wouldn’t take any. gels, bars, perpeteum and electrolytes are enough. you ‘ll find plenty of food there.
  That’s all I can think.
  I wish you a good race and “bon courage” as you will listen the French people saying all the time

 2. Oğuzhan

  Ağustos 19, 2010 at 2:53 pm

  Emre merhaba,

  Yanına aldığın besinler içerisindeki enerji jelleri hakkında bir bilgim yok,ancak neden pestil ve cevizli sucuk gibi meyvelerden üretilmiş besleyici ve tok tutucu doğal gıdaları denemiyorsun?Yanında kuruyemiş taşımaktan daha iyidir diye düşünüyorum.Gıda ve su toplamda 2300 gr civarı bir ağırlık yapıyor ancak kullandıkça azalacak bir yük bu.

  Zorunlu 6 adet AA pilin yanına ilave bir 6 adet daha almışsın.Zaten kafa feneri ve pilleri var fenerin yedeğide var, ilave olarak 6 pil daha taşıma konusunu tekrar gözden geçirmek iyi olmazmı acaba? Pusula olayını kol saati ile çözmek mümkünmü?

 3. eda

  Ağustos 21, 2010 at 9:51 pm

  Merhaba,belki hazırlıkların konusunda Bakiye Duran ile gorusebılırsın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı