Koşu

UTMB 2012 Gear List

UTMB… Ultra Trail du Mont Blanc… The dream that i have been living since 2009 November is becoming real. i will be running the UTMB 168km 9.600m + which is the toughest non-stop, one stage 100 mile race in the world. (Actually it is 101 miles :-))

I ran UTMB TDS and CCC before. This is the big brother of them circumnavigating the Mt Blanc massive. This year is the 10th year and hope everything will go well and me + my friends who is running will be able to finish in full health.

The gear list that i am providing below is an example gear list that has been generated after a three year experience. This time i am light. Lighter than any other time i am running. No Cameras, GoPros, No additional Armsleeves, accessories 🙂

My aim is to be lighter like around 3.5 Kg in total gear.

Pure mandatory equipment with lighest as possible that i could borrowed and bought. Thanks to Castleberg Outdoors that they have equipped me with a great  goretex Haglofs Endo Pull II jacket + Hoka Stinson shoe and helped me to buy a brand new Salomon XT Wings S-Lab 5 .

You can click their UTMB page to find out and buy the gear that you need.

Please comment for any ideas, tips, useful knowledge if you have an experience about UTMB gear and race experiences about the gear below the page. I hope you will find the list useful.

in addition to the below list you can find a lot more detailed information about UTMB TDS and CCC can be found here. FAQ, Race reports in English and Turkish, Video Documentary and many more.

And wish me good luck…

UTMB 2012 GEAR LIST

Malzeme (Equipment that will be carried) Ağırlık  – Weight (gram)
Raidlight Olmo 5 + 2 750ml Bottles 290
Raidlight Endurance Belt Pouch 2 units 60
Plastik Bardak (Personal Beaker) 20
Su (Water Rezerve 1.2 Liters) 1200
Acil Durum Battaniyesi (Survival Blanket) 30
Kimlik Fotokopi + Para (ID+ Money) 15
1 Yedek Çorap (1 Spare Sock) 20
1 Paket Selpak (1 Paper Tissue) 10
Gerekli İlaçlar, Medicines, AntiChaft Cream etc. 50
2 x Buff 50
Montane Slipstream GL Windproof 65
Yağmurluk (Hagloffs Endo Pullover UltraLite Goretex Jacket ) 285
Minimum 80cm x 3 cm Elastik bandaj (Bandage) 40
Second Layer Long Sleeve 115
Northface Rainpants 200
Warm Beanie (Terra Nova) 20
Water Proof Gloves (Inner Liner+ Terra Nova) 60
SunGlasses-clip on 20
Beslenme – Nutrition (Up to Courmayour CP) Ağırlık  – Weight (gram)
7 GU Jel (Enerji Jeli) 210
2 Booster Gel Overstims 50
2 Salty Gel Overtims 50
2 Perpetium Toz İçecek ( Sise disinda) 150
1 Pack Cliff Blocks Candy (Enerji Şekeri) 50
25 SaltSticks (Elektrolit Hapı) 25
2 Nuuns (Elektrolit Hapı) 5
6 Myo Cramp – Overstimes Lactic Acit remove gel 150

Elektronik Malzeme – Electronics
Ağırlık  – Weight (gram)
Petzl NAO  (Main Headlamp) 175
6 AAA  Battery  (For Garmin 401 and Petzl) 20
Petzl E-Lite Yedek Kafa Feneri (Spare Torch) 30
Cep Telefonu (Mobile Phone) 50
1  Malzeme ve Çöp Çantası   (Small Packs) 20

GENEL TOPLAM – GRAND TOTAL

3.515
Giyilecek Malzeme (Clothing)
Ağırlık  – Weight (gram)
Salomon Exo Shorts
Salomon Exo T-Shirt
Salomon Exo Calfs IV
Salomon XT Wings S-Lab 5 (Shoe) + Hoka Stinson Evo
Salomon XA Visor (Hat)
Sentetik Çorap (Socks)
Garmin Foretrex 401 GPS
LEKI Yürüyüş Batonları (Walking Sticks)

All detailed information about UTMB TDS and CCC can be found here. FAQ, Race reports in English and Turkish, Video Documentary and many more.

SAMPLE UTMB CCC EQUIPMENT

Video showing sample UTMB Kit for Raidlight Olmo 5 Pack

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı