Koşu

UTMB 2010 Antreman Planı

2010 Ultra Trail Mont Blanc yarışına 21 hafta kaldı. Hazırlık sürecimde nasıl bir antreman planı için kendimi zorlayacağımı belirlemek için uzun süredir bir antreman planı oluşturmak, günde 12-14 saat çalışan ve doktora yapan biri olarak buna mümkün mertebe en iyi şekilde uymaya çalışmak için çaba göstermekteyim. Bununla ilgili yarışta benimle beraber yarışa katılacak 2 arkadaşım Sertan ve Serkan Girgin’in yorumlarını da alarak ilerliyorum; saolsunlar.

  • Eşime  bunun çok büyük bir kısmını sabah çok erken saatte yapmamdan dolayı vakit ayırmayı ihmal etmemeye çalıştım.
  • Günlük 12-14 saat arası iş ve doktora içeren çalışma tempomu aksatmamayı planladım.
  • Özellikle yapılabilir ve %85 ile uymaya çalışabilir bir plan olmasına dikkat ettim.
  • Uyamazsam alternatif ve versiyon planlar şeklinde aylık modifiye etmeyi düşündüm.
  • Yarışlar ve tatillerde ise planı yedeklemeye özen göstermeye çalıştım.

Haftasonu Cuma ve Cumartesi sabah yapılan yoğun iki günlük yorucu antreman prıogramına ve bununla beraber beslenme ve vücud dirneçlerimi arttırmayı başarabilirsem 100Km uzunluğunda ve yüksek irtifa değişimi olan bu yarışı 26 saatlik sınırda bitirmeyi hedefliyorum. Tek amacım bu !

Yorum ve görüşlerinize açığım.

Diğer Yarış Raporları – Other Race Reports

Other Salomon / Products Reviews

1 Yorum

1 Yorum

  1. Ferhat Yurdam

    Nisan 2, 2010 at 2:19 am

    Programınız hakkında herhangi bir yorumda bulunacak bilgiye ve deneyime sahip değilim fakat çocukken sürmenin ötesinde mtb ile yeni yeni tanışan ve ileride çok uzun soluklu beynelmilel geziler yapmayı şiddetle isteyen biri olarak bu program bayağı gözümü korkuttu açıkçası. Zaten bu programı ciddi ciddi yapan biriyseniz bunu uygulayabilecek bir potansiyele sahipsiniz demektir, ki geçmişiniz yapabileceğinize referanstır. Ne kadar etkilidir sizin için bilmem ama ben yapableceğinize kesinlikle inanıyorum. Spora bu kadar gönül vermiş insanları görmek mutluluk verici. Yarışmanın sonucu ile ilgilenmiyorum fakat o sürece katılmanız bile guru verici olur. Umarım programı uygulayabilirsiniz ve güzel sonuçlar alırsınız. Unutmayın ki yaptığınız bireyselin ötesinde benim gibi insanlara da şevk veriyor. Umduğunuz bulduğunuz olsun!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı