UTMB 2010 Antreman Planı

2010 Ultra Trail Mont Blanc yarışına 21 hafta kaldı. Hazırlık sürecimde nasıl bir antreman planı için kendimi zorlayacağımı belirlemek için uzun süredir bir antreman planı oluşturmak, günde 12-14 saat çalışan ve doktora yapan biri olarak buna mümkün mertebe en iyi şekilde uymaya çalışmak için çaba göstermekteyim. Bununla ilgili yarışta benimle beraber yarışa katılacak 2 arkadaşım Sertan ve Serkan Girgin’in yorumlarını da alarak ilerliyorum; saolsunlar.

  • Eşime  bunun çok büyük bir kısmını sabah çok erken saatte yapmamdan dolayı vakit ayırmayı ihmal etmemeye çalıştım.
  • Günlük 12-14 saat arası iş ve doktora içeren çalışma tempomu aksatmamayı planladım.
  • Özellikle yapılabilir ve %85 ile uymaya çalışabilir bir plan olmasına dikkat ettim.
  • Uyamazsam alternatif ve versiyon planlar şeklinde aylık modifiye etmeyi düşündüm.
  • Yarışlar ve tatillerde ise planı yedeklemeye özen göstermeye çalıştım.

Haftasonu Cuma ve Cumartesi sabah yapılan yoğun iki günlük yorucu antreman prıogramına ve bununla beraber beslenme ve vücud dirneçlerimi arttırmayı başarabilirsem 100Km uzunluğunda ve yüksek irtifa değişimi olan bu yarışı 26 saatlik sınırda bitirmeyi hedefliyorum. Tek amacım bu !

Yorum ve görüşlerinize açığım.

Diğer Yarış Raporları – Other Race Reports

Other Salomon / Products Reviews

Paylaş

“UTMB 2010 Antreman Planı” üzerine bir yorum

  1. Programınız hakkında herhangi bir yorumda bulunacak bilgiye ve deneyime sahip değilim fakat çocukken sürmenin ötesinde mtb ile yeni yeni tanışan ve ileride çok uzun soluklu beynelmilel geziler yapmayı şiddetle isteyen biri olarak bu program bayağı gözümü korkuttu açıkçası. Zaten bu programı ciddi ciddi yapan biriyseniz bunu uygulayabilecek bir potansiyele sahipsiniz demektir, ki geçmişiniz yapabileceğinize referanstır. Ne kadar etkilidir sizin için bilmem ama ben yapableceğinize kesinlikle inanıyorum. Spora bu kadar gönül vermiş insanları görmek mutluluk verici. Yarışmanın sonucu ile ilgilenmiyorum fakat o sürece katılmanız bile guru verici olur. Umarım programı uygulayabilirsiniz ve güzel sonuçlar alırsınız. Unutmayın ki yaptığınız bireyselin ötesinde benim gibi insanlara da şevk veriyor. Umduğunuz bulduğunuz olsun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir