Ural Ataman Oto Müzesi – Ural Ataman Car Museum

Haftasonu gene 2 müze gezisini kız arkadaşım ile yaptık.  İlk’i Ural Ataman‘ın İstinye-Tarabya bölgesindeki Klasik Otomobil Müzesi.

We did 2 museum trip with my girlfriend this weekend. First of them was Vintage Car Museum of Ural Ataman in Istinye-Tarabya

Müze haftasonu sadece Cumartesi günleri açık. Müze‘de en üzüldüğüm nokta muhteşem arçalar olmasına rağmen kısıtlı bir fotoğraf çekilmesine izin verilmesi idi .Dolayısı ile siz sevgili okuyucularıma sadece 6 adet fotoğraf sunmanın üzüntüsü içindeyim. Müze dünyada gerçekten çok az bulunan klasik otomobil, motorsiklet ve aksesuarlara sahip. Benim için ayrı bier önemi olan BMW 3.0 CS ve BMW R-51 spetli motorsikleti 10 cm yakından görmek bile çok etkileyici idi.

The museum was open only Saturday at weekends. The thing that upset me there was limited photo shoots so I have only 6 pictures to show you now, unfortunately. The museum had really rare classic cars, motorcycles and properties. It meant so much to me to see BMW 3.0 CS and BMW R-51 combination from 5 inches away.

Tüm otomobillerin Ural Ataman‘ın olduğuna inanası gelmiyor insan ve bu tür bir hobi için gerçekten tebrik etmek gerekiyor.

One simply couldn’t believe that all these cars belong to Ural Ataman and he really should be thanked for such kind of a hobby.

Tek ricam, gelen ziyaretçilerin flaş kullanmadan fotoğraf çekme özgürlüğünün tanınması.

The only think I ask for is the allowance for taking pictures without using flash.

Web: http://www.atamanmuseum.com/tr/center.htm

Adres:  Klasik Otomobil Müzesi Nuripasa Caddesi No:81 Ferahevler, Tarabya 80880, Istanbul Tel: (212) 299 4539 – pbx

Tags: Klasik Araba, Klasik Araba Müzesi, Ural Ataman, Klasik Otomobil Müzesi


Paylaş

“Ural Ataman Oto Müzesi – Ural Ataman Car Museum” üzerine bir yorum

  1. bende gittim ve sizinle aynı fikirdeyim.bu koskoca 75 milyonluk ülkede 3 adet müze var onlarda sadece ist. bulunuyor.içerideki araçların hepsi çok güzel korunmuş.ocak ayı içerisinde de rahmetli mehmet arsay ın müzesine gideceğim.herkese muhakkak gitmelerini tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir