Uludağ Kebapçısı – Uludag Kebab

Bursa iş gezisinde Eski Garaj‘da Tarihi 1964’ten beri çalışan Cemal ve Cemil ustaların kebap dükkanında İskender yemeden dönmedim.

I didn’t come back from my business trip in Bursa without eating kebabs from Cemal and Cemil master that have been working since 1964 at Eski Garaj.

1.5 İskender ve şıra’yı iş arkadaşım Onur Görür ile miğdeye afiyetle indirdikten sonra ekipçe karşıdaki kestane şekercisine de uğramayı ihmal etmedik.

We ate 1,5 Iskender with my college Onur Görür and we also stopped by at the chestnut sweet shop right across the street.

Yazımdan kebap ve detayı hakkında yazı yazmayı uygun bulmadım. Neden derseniz bu konuda duayen arkadaşım Hakkı Arıkan Ağzımın Tadı Blog’unda zaten bu bağlantıda muazzam bir yazı yazmış. Tıklayın kebaçının tarihini ve tüm içeriğini okuyun…

I didn’t want to write the details about kebabs since my friend Hakkı Arıkan wrote a great article about this in his blog Ağzımın Tadı. Click and read about the history and the present about the kebabs.

Afiyet olsun… Herkese 🙂

Bon appetite… everybody 🙂

Tags: Bursa, Eski Garaj

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

Paylaş

“Uludağ Kebapçısı – Uludag Kebab” üzerine 2 yorum

  1. Istanbul’da yasayan bir Bursa’li olarak sunu soylemek lazim ki; kebap yemek icin en iyi adresi secmissiniz ! Hem aile dostu hem cok degerli bir esnaftir Uludag Kebapcisi…

    Cemil Usta’yi gecen sene kaybetmistik 🙁 Bu sene de Cemal usta’yi kaybettik.. 🙁 Ama lezzetlerini ogullari Cem devam ettiriyor.. 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir