Türkiye’nin ilk havuz asansörü

Türkiye’nin ilk havuz asansörü

Fiziksel yeterliliği olmayan insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için hizmet veren Özgür Bedenler Sağlık Malzemeleri, Havuz Asansörü olan Aqualift’in tanıtımını yaptı. Pazarlama Müdürü Evren Aydınel yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Aqualift Havuz Asansörü; kalıcı ya da geçici bedensel engelleri olan, fiziksel gücü yeterli olmayan insanların havuz, deniz, göl, kaplıca, küvet ve benzeri yerlere yardımcılı veya yardımcısız olarak girip çıkmalarını sağlıyor.

AL-180 modeli; tamamen su ile çalışan, paslanmaz, yardımcısız kullanılabilen, portatif, elektrik gerektirmeyen bir model olup tamamen Türkiye’de üretiliyor. Şehir şebekesindeki düşük basınçlı suyla dahi çalışabilen Aqualift, 200 kg’a kadar çıkan taşıma kapasitesine sahip.”

Daha fazla bilgi için http://www.ozgurbedenler.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Paylaş

“Türkiye’nin ilk havuz asansörü” üzerine 3 yorum

  1. tatillerde kaldıgim otellerde engelli insanların ve yaslilarin havuza giremediklerini veya girerken cok zorlandiklarini gordum. oteller birsuru gereksiz urunlere para yatiriyorlar, bence bu alet elzem bişey. otellerin ve ozellikle kaplıcaların bu aleti bulundurmaları gerektigini dusunuyor ve ozgur bedenleri bu aletti uretip bu konuda hizmette bulundukları icin tebrik ediyorum.

  2. bencede her otelde ve kamusal her havuzda olması gereken bir cihaz. tatile gidecegim otellere sordugumda bu tarz bir cihazın kendilerinde olmadıklarını soyluyorlar. peki engellileri nasıl havuza sokuyorlar. sadece engelli odaları olması yeterli degil. biz zamanımızı oda icerisinde gecirmiyoruzki. havuz kenarına gidip girenleri mi seyredelim ya da birilerinden yardım alıp o acaip bakislar altında mı havuza girmeye calisalim. oysa kendi kendimize girebilmek varken neden bu cihazı bulundurmuyorlar. sebep para mı? bende otele para kazandırıyorum. neden engellileri yok sayıyorsunuz. acaba otel sahibi engelli olsa idi bu cihazı alırlar mıydı merak ediyorum.

  3. 5 yıldız otellerde mutlaka olması gereken bir ürün havuz asansörü. hem yaşlılarda kullanabilir aqualift’i. otellerde her türlü konfor var, hiç bir eksik yok. peki engelli ve yaşlıları havuza konforlu sokabiliyorlar mı? tebrikler özgür bedenler….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir