Bisiklet

Trilye Gezisi – 1Günde 165 km ve Dizlerin Bitişi

Evet Salı sabahı 5 te kalktım ve bir gece önceden hazırladığım bisikletime bindim… Evden Pendik’e 23 km 45 dakika yavaş ve o saatte servisler ve benim dışımda kimselerin olmamasının keyfini müzik dinleyerek çıkardım. 5 YTL kendim ve 5 YTL de bisikletime ödedim ve feribota bindim. (IDO’ya şikayet mektubu yazacağım.. Bu şehiri bisikletli hale getirmek istiyorsak bomboş feribotta bisikletime 5 ytl cok üzüyor beni)

Daha sonra Yalovada indim bir gün önceden sitemin değerli okuyucusu Vehbi abiyi aradım ama telefonu kapalı idi maalesef dükkanına gittim ve o saatte kapalıydı tabi. Hep düşündüm. E5 ten gemlik mi yoksa çınarcık üzerinden mi. Gittiğim yolu bir daha gitmek istemedim. Uzun ve yorucu olacağını biliyordum ama iyiki yapmışım .Turumu kısa kesmeme rağmen müthiş bir doğa ve manzara eşliğinde 1 gün geçirdim. Çınarcık’ta inanılmaz ulu çınarlar, hafif serin bol yokuşlu ve tertemiz hava. …

Armutluda küçük ve şirin bir marmara ilçesi.. Sahili harika, Gemlik liman dolayısı ile biraz kalabalık ama Gemlik mudanya arası da gene yazlıklarla dolu ve yazın müthiş keyifli olacaktır.

Bu yazının 1. bölümü yarın gece trilye, zeytinler,eski evler ve detaylar…

Not: Daha kolay bakmanız için ilk 50 fotoğraf Istanbul-Trilye yol fotoları 50-150 arası Trilye ve eski evleri şehir içi ve tarihi yerleri, son 10 foto ise dönüş yolu ve mudanya ile ilgili daha çok…6 Yorum

6 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:12 am

  Emre bey merhaba Gezdiğiniz bölgenin yolunu, denizini, evini, kedisini fotoğraflamışsınız..Bi çok kişi de olmayan bir özellik..Çok hoş bir çeşitlilik..Paylaşımınız için teşekkürler. Trenlerde ücret alınıyor ama IDO nun bisiklet için ücret almasına şaşırdım…Çünki 2002 yılında kabul edilmiş ( bisikletlerde ücret kaldırılmıştır yönünde ) bir karar olduğunu biliyorum..Saygılarımla…..

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:12 am

  Emre\’ciğim seni hem taktir ediyorum hem de imreniyorum! iyi gezmeler sevgiler, Banu

 3. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:13 am

  babacim once yeri gezmissin de orada erikli yaylasi ve selaleler var,es gecmissin o bolgeyi,super tracking ve kamp alani,tavsiye ederim bir dahaki sefere Bulent Guvenel

 4. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:13 am

  ayaklarına, bileklerine, dizlerine sağlık. yine çok güzel bir gezi olmuş. Çanakkale gezisi sırasında bir otobüs firmasının bisikletini almadığından ve sonrasında da kendilerine yazılı dilekçe ile başvurduğundan söz etmiştin. ilgili firma yaklaşık 1 ay sonra, bisikletler için her otobüse bir taşıma rafı yerleştirmişti. umarım IDO da benzer bir uygulama ile, bisiklet ve motosikletler için benzer bir uygulama yapar.

 5. Ayberk

  Ekim 6, 2009 at 3:22 pm

  Bende birkaç gün önce Bianchi bisiklet satın aldım. 285 KM’lik bir yol düşünüyorum ama kaç saat süreceğini kestiremiyorum. Bir tahmini
  olan var mı acaba?

 6. Mesut Bayrak

  Nisan 18, 2011 at 1:37 am

  285 / 60 = 4.2 saat dinlenme ile birlikte bana kalırsa 4 günlük tur rotanı paylaşırmısın ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı