Trilye Gezisi 2.Bölüm

| Ekim 10, 2007 | Yorum yapılmamış

Evet, özellikle Armutlunun sahil şeridi mükemmel. Yazın yazlıkçılarla dolduğuna eminim ve şu aralar boş ama yaşayanların çoğu emekli. Ve inanın emekliliği geçirmek için güzel bir şerit bu marmara kıyıları. Burada bankta oturup dinleniyorum. Evde hazırladığım sandwichlerimi yiyiyorum ve yola çıkıyorum.

Diğer önemli ekleyeceğim konu ise burada YEŞİL MAVİ YOL isimli şelalelerin olduğu ve doğal güzelliklerin olduğu bölge. Burayada özellikle haftasonu kaçılıp piknik vs yapılabilir. Bir süre sonra bu mavi yeşil yol hakkında detaylı araştırma yapıp sizlere döneceğim. Armutlu ‘dan sonra yol çok güzel ama gemlik’e kadar virajı ve gemlik mudanya arasını ise bir hata sonucu kestirme olsun diyerek E5 ten bir süre gittim. Maalesef çok egsoz gazı yuttum. Dizimde ağrıyarak bana ayrı bir yorgunluk verdi. Ancak daha sonra Gemlik -Mudanya arasını zeytin bahçeleri arasında kat ettim. Burada hava rüğzgarlı. Deniz sağınızda sürekli. Mudanya ise çok güzel buradaki eski rum evleri görülmeye değer. Evlerin fotoğraflarını bu linkte bulabilirsiniz.

http://www.geziyorum.net/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=60


Sonra ise meşhur Trilyeye doğru ilerliyorum. yol çok dağlık, Mudanya çıkışı dik sonra iniş çıkışlı 10km sonra Trilye görünüyor. Yani uzun süre önce değişen ismi ile zeytinbağı… Az sonra…

Tags: Bursa Gezisi, Trilye Gezisi
Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir