Tramshed

Et ve Tavuk seviyorsanız, burası tam size göre. Mark Hix, Londra’nın eski şeflerinden. Dorsetli. Kendine ait diğer bar ve restoranları ile Londra’da yeni ve güzel restoranların yaratıcılarından.  Menü çok basit. Sezonluk başlangıçlar arkasından kocaman tavuk ya da biftek… Tramshed’e hoş geldiniz…

Tramshed (3)

Londra’nın koruma içerisindeki tarihi binası restore edilerek yapılan bu restoran doğu Londra’da Rivington Street’te. Bu sokak aslında Vincent Harris tarafından 1905 yılında canlandırılmış ve Tramvay sistemine elektrik sağlayan dev binalar ve antrepolardan oluşuyor.

Tramshed (6)

Mark Hix ayrıca büyük bir sanat sever. İçeride Damien Hirst’in modern sanata ithafı dev bir doldurulmuş inek ve Tavuk bulunan restoranın alt katı bir modern sergi alanı. Burada tanıtımlar, sergiler ve kahve içebileceğiniz bir ortam mevcut.

Tramshed (4)

Öğlen civarda çalışanlar için 9.95 GBPlik bir ekspres mönü var. Normalde ise orta pahalılıkta olan bir restoran. Kalitesine göre uygun denebilir. Pound kazanmıyorsanız ve Turistseniz ise Londra genelde pahalı imajı olan bir şehir ancak kalite oranına göre et ve yemeğin Türkiye’den ucuz olduğunu söyleyebilirim. Restoran’da içki içmedik ama gece içerisinde Bar’da da çok hareketlilik olduğunu söyleyebiliriz. Biz öğlen gittik.

Tramshed (5)

Restoran son derece ferah. Çok yüksek tavan asma kata ve geniş bir oturma düzenine olanak vermiş. Rezervasyon yapmadan gitmeniz mümkün değil. Gece geç saatte kazara uğrarım derseniz bile Cuma ve Cumartesi 21:45ten önce masa bulmak rüya olur. Atıştırmak için zeytinyağlı otlarla bakla aldık ve çok beğendik. Ani bir hareket ile arkamdan gizli gizli gelen garsonun tepsisini devirmem geceye renk kattı…

Tramshed (1)

Tavuk eğer iki kişi iseniz tercih etmeniz gereken yemek. Et iki kişi için fazla büyük ve pahalı kalabilir ama tercihinize bağlı. Etler tahtalar üzerinde 1 KG’luk T-Bone biftek ya da kemiksiz olarak geliyor. Tavuklar organik, dev gibi ve ayakları ile beraber pişiriliyor. İlk defa bu şekilde gördüm. Yanında gelen İngilizlerin metro, Jaguar, Land Rover, iki katlı otobüs, futbol ve müzikten sonra en iyi şey olan patates kızartması ise olağanüstü… Tavuk, başlangıç, iki içecek ile 45 Pound altında yemek oldukça uygun.

Tramshed (2)

Restoranda sigara içilmiyor. Tüm kartlar geçerli. Şefin adı : Damian Clisby.

32 Rivington Street, Shoreditch London, EC2A 3LX
Tel:
+44 20 7749 0478
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir