Yemek

Tramshed

Et ve Tavuk seviyorsanız, burası tam size göre. Mark Hix, Londra’nın eski şeflerinden. Dorsetli. Kendine ait diğer bar ve restoranları ile Londra’da yeni ve güzel restoranların yaratıcılarından.  Menü çok basit. Sezonluk başlangıçlar arkasından kocaman tavuk ya da biftek… Tramshed’e hoş geldiniz…

Tramshed (3)

Londra’nın koruma içerisindeki tarihi binası restore edilerek yapılan bu restoran doğu Londra’da Rivington Street’te. Bu sokak aslında Vincent Harris tarafından 1905 yılında canlandırılmış ve Tramvay sistemine elektrik sağlayan dev binalar ve antrepolardan oluşuyor.

Tramshed (6)

Mark Hix ayrıca büyük bir sanat sever. İçeride Damien Hirst’in modern sanata ithafı dev bir doldurulmuş inek ve Tavuk bulunan restoranın alt katı bir modern sergi alanı. Burada tanıtımlar, sergiler ve kahve içebileceğiniz bir ortam mevcut.

Tramshed (4)

Öğlen civarda çalışanlar için 9.95 GBPlik bir ekspres mönü var. Normalde ise orta pahalılıkta olan bir restoran. Kalitesine göre uygun denebilir. Pound kazanmıyorsanız ve Turistseniz ise Londra genelde pahalı imajı olan bir şehir ancak kalite oranına göre et ve yemeğin Türkiye’den ucuz olduğunu söyleyebilirim. Restoran’da içki içmedik ama gece içerisinde Bar’da da çok hareketlilik olduğunu söyleyebiliriz. Biz öğlen gittik.

Tramshed (5)

Restoran son derece ferah. Çok yüksek tavan asma kata ve geniş bir oturma düzenine olanak vermiş. Rezervasyon yapmadan gitmeniz mümkün değil. Gece geç saatte kazara uğrarım derseniz bile Cuma ve Cumartesi 21:45ten önce masa bulmak rüya olur. Atıştırmak için zeytinyağlı otlarla bakla aldık ve çok beğendik. Ani bir hareket ile arkamdan gizli gizli gelen garsonun tepsisini devirmem geceye renk kattı…

Tramshed (1)

Tavuk eğer iki kişi iseniz tercih etmeniz gereken yemek. Et iki kişi için fazla büyük ve pahalı kalabilir ama tercihinize bağlı. Etler tahtalar üzerinde 1 KG’luk T-Bone biftek ya da kemiksiz olarak geliyor. Tavuklar organik, dev gibi ve ayakları ile beraber pişiriliyor. İlk defa bu şekilde gördüm. Yanında gelen İngilizlerin metro, Jaguar, Land Rover, iki katlı otobüs, futbol ve müzikten sonra en iyi şey olan patates kızartması ise olağanüstü… Tavuk, başlangıç, iki içecek ile 45 Pound altında yemek oldukça uygun.

Tramshed (2)

Restoranda sigara içilmiyor. Tüm kartlar geçerli. Şefin adı : Damian Clisby.

32 Rivington Street, Shoreditch London, EC2A 3LX
Tel:
+44 20 7749 0478
Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı