Koşu

TOFD Bağış 2010

Hayatınızdaki en mutlu anlar nedir ? deseniz hayatta çok şey sayılabilir…. Sevdiğiniz bir kelime duymak, bir beğendiğiniz hediye almak, bir öpücük, bir sarılma… Bunların bazılarını yaşıyoruz gün içinde. Ya yaşamadıklarımız ? Daha doğrusu şanslı ve bu şansı kendi yaratan bir avuç insanın yaşadıkları ? Dün şanslı bir avuç insan olarak çok ama çok farklı bir gün daha yaşadık. Ben kendi adıma 4. kez yaşıyorum bugünü…

Koşuyorum ve bağış topluyorum. Ve bu bağışlarım sayesinde, yürüyemeyen insalar hareket ediyor, koltuk değneği ile yürümek için çaba sarfedenler hızlıca işlerini hallediyor, sokağa çıkıyor, topluma karışıyor. Nüfusumuz %10’una yakını engelli. Trafik kazaları, akraba evlilikleri, kazalar, genetik hastalıklar… Ama bu onların suçu değil… Hayatı herkes gibi onlarda hakediyor ve bizimle yanyana olmak istiyorlar.

Ben dün 4. kez onlarla beraber oldum. Beraber güldük, beraber alkışladık. Onların alkışları ile 55 bağışçıdan topladığım 2.400 liranın nasıl bir akülü tekerlekli sandalyeye dönüştüğünü gördüm. Verdiğiniz 10, 30, 100 ve 400 liraların nasıl birikip bir akülü sandalye ettiğini ve üzerine oturan birini nasıl gülümsettiğini gördüm.

Benim için hayatımdaki en mutlu anlardan biri idi…

Başkanlarımız Renay ve Itır’ın konuşmasını izlemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

Teşekkürler Adım Adım. Son 4 senede bu ülkeye çok şey katıyoruz. 1.1 Milyon TL bağış toplandı. 300’e yakın Akülü tekerlekli sandalye ile 300 kişi sokaklarda.

Yanınızdan akülü tekerlekli sandalyeler geçtikçe bana gönderdiğiniz bağışları ve benim 42.2 Km boyunca koşarak gülümsediğimi hatırlayın…

Emre

Yaptığım Bağış Koşuları


1 Yorum

1 Yorum

  1. özgen günay

    Temmuz 4, 2012 at 11:32 pm

    sayın yetkili
    ikamet etiğimiz binamızda doğunumdan bu yana gelişim problemlerini yaşayan hayatına birilerinin desteği olmadan yürütemeyen tekerlikli sandalyeye mahkum hiç yürümeyen 12 yaşında bir komşumuzun kızı bulunmaktadır. aküllü sandalye ile kimseye bağımlı olmadan gezme ihtiyacını karşılamak en büyük hayali bu ihtiyacının tehmini konusunda kendisine yardımcı olmaya çalışıyorum siztenizde aküllü sandalye bağısı yaptığınızı okudum sizden ricam eğer bu bağışlarınız devam ediyorsa bu kızımızıda listenize almanız veya bizi aküllü sandalye bağısı yapan başka firma veya kurumlara yönlendirmenizdir istediğiniz evraklar varsa yukardaki email adresi vasıtasıyla bana bildirirseniz çok sevinirim ilginizden dolayı şimdiden tşkkür ederim
    özgen günay

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı