Yemek

Sushi of Shiori

Sushi of Siori‘ye gene Londra’da bize güzel mekanlar tavsiye eden arkadaşımız Eytan ile beraber gittik. İçeri girince bu kadar methedilen bir yerde sadece 9 kişinin bayağı dar bir ortamda yemek yediğine aklınız pek ermiyor. Genelde paket ve catering için çalışan bu restoran internette çeşitli sitelerde, Guardian, Time-Out gibi yerlerden aldığı yorumlara göre mükemmel. Biz de denemek için sabırsızlanıyoruz.

Burada farklı olan şey Ala Carte mönü dışında bizim Eytan ile Şef mönüsünü sipariş etmiş olmamız. Bu size en özel şekilde hazırlanmış, farklı balıklar, malzemeler ile yapılan “Omakase” ismi verilen Şef’in mönüsünü sunuyor. İçeriği ve balığına göre 40 GBP ile 70GBP arasında olan bu mönüden biz 50 GBP olanını seçiyoruz.

Bunun dışında Ala Carte mönüsünde istediğiniz gibi farklı Sushi, Sashimi ve Japon yemeklerini söylemeniz mümkün.

Yemeğimiz çok özel bir Tofu çorbası ile başlıyor. Büyük bir parça ve baharatları çok iyi ayarlanmış şekilde geliyor.

Eytan ve diğer adaş arkadaşı (Bir insan aynı anda kaç Eytan ile aynı masada olur o da ayrı 🙂 ) güzel sunulmuş bir Sake paylaşıyorlar. Biz ise ertesi gün Londra Ultramaratonunu koşacağımdan soğuk içecek ile yetiniyoruz.

Arkasından şefin mönüsü özel bir çorba ile devam ediyor. Miso soup kıvamında ancak daha yoğun ve mantarlı. Porsiyonu küçük ancak bu tadım mönüsü size yavaş ve keyifle bir Japon yemek resitali sunuyor.

Biz bu yemekleri tadarken Sedef’in seçtiği sushi tabağı geliyor. Yılan balığı, Somon ve Tuna balıkları onun seçimi.


Biz çorbamızı bitirince önceden hazırlanmış, güzel ve farklı bir tabakta Sashimi resitali başlıyor. Clam, Somon, ve özel soslu çok ince el işçiliği ve emek ile hazırlanan bu tabak hem görsel hem tat anlamında bir şölen. Olağanüstü keyif alarak kıskanç gözler eşliğinde Eytan ile yemeye çalışıyoruz 🙂

Bu sushi resitaline daha fazla dayanamayan diğer arkadaşlar ekstra Sushi ve Sashimi söylemeyi ihmal etmiyorlar. 🙂

Ancak gene olanlar oluyor ve bu sefer bize gene özel yapılmış Sushi seti geliyor. Trüf soslu olanı (alt foto – en sağdaki) ile ben gecenin artık tat anlamında noktasına gelmiş olduğumu hissediyorum.

Sonra asma yaprağına sarılı Yılan balığı ve pilav ile beraber buharda pişirilmiş sıcak balığımız geliyor.

Onu ise tek parca Kobe etinden yapılmış küçük bir et ile finalize ediyoruz.

Tatlı olarak herkesin farklı seçeneklerde söylediği sorbeleri tırtıklayarak paylaşıyoruz. Kimse vermeye niyetli değil ancak herkesin gözü birbirinin sorbelerinin tadında. Mango, Yeşil Çay ve bal kabağı…

Karı koca tarafından yönetilen, muhteşem bir Japon kültürü ve yemek zevki sunan bu işletmeyi kesinlikle Londra’ya gelmeden listenize alın. Londra’da paket, hızlı, lüks ve pahalı bir çok Sushi restoranı göreceksiniz ve bulacaksınız. Ancak gerçekten binlerce lira verip Japonyaya gidip tadabileceğiniz kadar kaliteli Sushi yapan bu restoranı bir kere olsun denemenizi öneririm. Ucuz değil ancak özellikle Şefin mönüsü ritueli gerçekten olağan üstü bir yemek keyfi için kesinlikle değer.

Adres: 144 Drummond Street, Euston, London, NW1 2PA
Telephone: 0207 388 9962
Nearest Transport: Euston Square, Warren Street or Euston.
Hours:  Tue-Sat 11:30 – 14:30 Tue-Sat 18:30 – 22:00
Web: http://www.sushiofshiori.co.uk


Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı