İngiltere

Stow-on-the-wold

Stow-on-the-wold Cotswald kasabalarından en güzellerinden biri. Çok küçük ve şirin. Klisesi, antikacıları arika tatlı yapan küçük kafeleri ile bu bölgenin farklı yerleşim birimlerinden biri.

Sadece iki bin kişinin yaşadığı bu kasaba bahar aylarında ise turistik anlamda kalabalıklaşıyor. St Edwards klisesi 11-15.yy arasında yapılmış. Gene aynı şekilde St Edwards merkezi ise 1800’lü yıllarda yapılmış.

Biz kısa bir süre geçirip şehrin hemen merkezindeki pub’da yemek yedik ve çok memnun kaldık. Fiyatlar bu bölgede uygun. Klasik arabaları ile gezenleri gördük.

     

Ve sokaklarında yaklaşık 1 saat yürüyüp geri döndük.

 

Stow-on-the-Wold is a small, but well-known, market town of about 2000 people set in the Cotswold Hills and near the north-east corner of the English county of Gloucestershire.

Stow-on-the-Wold lies between Bristol (50 miles), Birmingham (45 miles) and Oxford (30 miles). Set on a hill top, it stands beside the Roman Fosse Way at its junction with six other roads, and where a settlement has existed since the Iron Age.

Like many of the Cotswold towns and villages, the houses were built with the very distinctive mellow Cotswold stone from the local quarries. Many of the buildings date back to the 16th century. St Edwards Church was built between the 11th and 15th centuries, and the 88′ high tower was completed in 1447.

St Edwards Hall was built in 1878, and now houses the Public Library as well being the venue for many activities in the spacious upstairs hall. For a more historic and nostalgic railway journey, Stow-on-the-Wold is only ten miles from the steam  Gloucestershire Warwickshire Railway at Toddington.

For the tourist, nearby places to visit include Moreton-in-Marsh, Bourton-on-the-Water, Chipping Campden, Winchcombe, Broadway, Northleach, Cirencester, Tewkesbury, Evesham, Stratford-upon-Avon, Chipping Norton, Banbury, Burford, Woodstock, Cheltenham, and the city of Gloucester.

Closest of all are the villages of Broadwell, Donnington, Longborough, Condicote, Upper and Lower Swell, Maugersbury, and Upper and Lower Oddington.

DRIVE TIMES

Moreton in Marsh – 15 minutes
Broadway – 15 minutes
Chipping Campden – 25 minutes
Bourton on the Water – 15 minutes
Upper and Lower Slaughter – 10 minutes
Bibury – 30 minutes
Burford – 20 minutes
Cotswolds Farm Park – 15 minutes
Chastleton House – 10 minutes


2 Yorum

2 Comments

  1. m d

    Ekim 31, 2011 at 10:47 pm

    Masalsı bir şehir gibi. Ne biliyim oraya aitmişim de burada doğmuşum gibi hissettim bir an için. Teşekkürler..

  2. vidyoizlet.com

    Kasım 12, 2011 at 8:51 pm

    resimler gerçekten güzel çekilmiş gitmiş gibi oluyor insan

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı