Yemek

Spuntino

Spuntinoya çok uzun zamandır gitmek istiyorduk. Londra‘nın en iyi tapas barlarından biri. Gerçek anlamda bar. Sadece 20 kişi aynı anda yemek yediğinden rezervasyon şansınız yok. En az 20-45 dakika beklemeyi göze alırsanız, muhteşem bir keyif alacağınızı garanti ederim.

We have always wanted to go to Spuntino, it is one of the best tapas bars of Londra. It is literally a bar. There is no way to book in advance since there are only 20 people dine at the same time. If you are willing to wait for 20-45 minutes at least, you will enjoy it, guaranteed.

Spuntino Soho‘da. Tabelasında küçük ismi ile ilk başta bulmanız imkansız gibi. İçerisi daracık. Garsonlar süper eğlenceli ve muhabbetli. Beklerken İspanyol Moretti biranızı ya da şarabınızı yudumlayabilir ve menüye bakabilirsiniz.

Spuntino is in Soho. It is kinda impossible to find it from its sign with its name in a tiny font on it. Inside of the place is quite narrow. The waiters are super fun and chatty. While waiting, you can sip your wine or Spanish Moretti beer and look at the menu.

Metal kaplı bardaki barmen garsonlar hem içkinizi hem yemeğinizi sipariş alıyorlar. Biz hemen başlangıç için zeytin (hastalığım) ve manchego peyniri ile başlamayı seçiyoruz. Gerçekten tapas konusunda 11 günlük detaylı bir Endülüs ziyaretinin faydasını görüyoruz seçimler konusunda.

The waiters at the metal bar take the both order of your food and drink. We, for starters, chose olives (my weakness) and manchego cheese. We really felt the benefit of 11-day trip of Andalusia in the choosing process of tapas.

Daha sonra mini burger ve keçi peynirli, zeytinyağlı iki kıtır ekmek üzerine akdeniz yeşillikli atıştırmalığımızı alıyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim.

After that, we chose mini burgers and little salad with goat cheese and 2 slices of toasted olive oiled bread for snack. I strongly recommend it. 

Küçük tavuk parçaları ve patetes ise kıtır ve muhteşem. Deniz tuzu ile şenlendirebilirsiniz.

Little chicken nuggets and potato are crispy and amazing. You can add a little flavor with sea salt. 

Benim her zamanki gibi Sedef’in ısmarladığında gözüm kalıyor. Biftek ve üstünde yumurta. Pamuk gibi muhteşem. Bu giderseniz kesinlikle ısmarlamanız gereken bir yemek.

I again hankered after what Sedef ordered. Beef and egg on top. It feels like cotton. You need to order that one too if you happen to visit here.

Daha sonra proschittolu patlıcan ile devam ediyorum. Bir daha gitsem bunu yemem. Çok beğenmedim.

After that I continued with proschitto eggplant. If I ever visit here again, I wouldn’t choose that. I didn’t like it that much.

Finali benim tahta üzerinde gelen harika ızgara et parçalarımla yapıyoruz. Küçük bir çok yemeği paylaşarak yemek bence genelde avrupalıların akdenizlilerden aldığı gelenek. çok keyifli, daha bol seçenekli ve daha ekonomik.

We finished with my grilled meat nuggets on a wooden plate. Sharing little and lots of foods and eating that way is the tradition that Europeans took from Mediterranean’s, it is more fun, abundant and more economic. 

Yemeğin sonunda Jerry Manhattan viski kokteyl ile prestijli bir final yapıyorum…

On the final of the dinner, I made a glamorous last step with Jerry Manhattan scotch cocktail. 

Spuntino da fiyatlar çok ama çok uygun yukarıdaki tüm yemeklereö içkiler dahil 49 pound veriyoruz ve emin olun bu servis hariç bu kalitede bir restoran için inanılmaz uygun.

In Spuntino, the prices are really really reasonable. Including dinner and drinks we only gave 49 pounds and believe me it is really okay for this much qualified service and restaurant.

Spuntino Adres – Spuntino Address
61 Rupert Street, London, London W1D 7PW

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

Tags: Spuntino, Londra

2 Yorum

2 Comments

  1. MeTaLlIcA 4-ever

    Temmuz 3, 2011 at 11:21 pm

    Yine müthiş Emre Bey…

  2. soon

    Temmuz 4, 2011 at 9:14 pm

    Bu kadar yemek yeyip formda kalmanıza hayranım 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı