Spuntino

Spuntinoya çok uzun zamandır gitmek istiyorduk. Londra‘nın en iyi tapas barlarından biri. Gerçek anlamda bar. Sadece 20 kişi aynı anda yemek yediğinden rezervasyon şansınız yok. En az 20-45 dakika beklemeyi göze alırsanız, muhteşem bir keyif alacağınızı garanti ederim.

We have always wanted to go to Spuntino, it is one of the best tapas bars of Londra. It is literally a bar. There is no way to book in advance since there are only 20 people dine at the same time. If you are willing to wait for 20-45 minutes at least, you will enjoy it, guaranteed.

Spuntino Soho‘da. Tabelasında küçük ismi ile ilk başta bulmanız imkansız gibi. İçerisi daracık. Garsonlar süper eğlenceli ve muhabbetli. Beklerken İspanyol Moretti biranızı ya da şarabınızı yudumlayabilir ve menüye bakabilirsiniz.

Spuntino is in Soho. It is kinda impossible to find it from its sign with its name in a tiny font on it. Inside of the place is quite narrow. The waiters are super fun and chatty. While waiting, you can sip your wine or Spanish Moretti beer and look at the menu.

Metal kaplı bardaki barmen garsonlar hem içkinizi hem yemeğinizi sipariş alıyorlar. Biz hemen başlangıç için zeytin (hastalığım) ve manchego peyniri ile başlamayı seçiyoruz. Gerçekten tapas konusunda 11 günlük detaylı bir Endülüs ziyaretinin faydasını görüyoruz seçimler konusunda.

The waiters at the metal bar take the both order of your food and drink. We, for starters, chose olives (my weakness) and manchego cheese. We really felt the benefit of 11-day trip of Andalusia in the choosing process of tapas.

Daha sonra mini burger ve keçi peynirli, zeytinyağlı iki kıtır ekmek üzerine akdeniz yeşillikli atıştırmalığımızı alıyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim.

After that, we chose mini burgers and little salad with goat cheese and 2 slices of toasted olive oiled bread for snack. I strongly recommend it. 

Küçük tavuk parçaları ve patetes ise kıtır ve muhteşem. Deniz tuzu ile şenlendirebilirsiniz.

Little chicken nuggets and potato are crispy and amazing. You can add a little flavor with sea salt. 

Benim her zamanki gibi Sedef’in ısmarladığında gözüm kalıyor. Biftek ve üstünde yumurta. Pamuk gibi muhteşem. Bu giderseniz kesinlikle ısmarlamanız gereken bir yemek.

I again hankered after what Sedef ordered. Beef and egg on top. It feels like cotton. You need to order that one too if you happen to visit here.

Daha sonra proschittolu patlıcan ile devam ediyorum. Bir daha gitsem bunu yemem. Çok beğenmedim.

After that I continued with proschitto eggplant. If I ever visit here again, I wouldn’t choose that. I didn’t like it that much.

Finali benim tahta üzerinde gelen harika ızgara et parçalarımla yapıyoruz. Küçük bir çok yemeği paylaşarak yemek bence genelde avrupalıların akdenizlilerden aldığı gelenek. çok keyifli, daha bol seçenekli ve daha ekonomik.

We finished with my grilled meat nuggets on a wooden plate. Sharing little and lots of foods and eating that way is the tradition that Europeans took from Mediterranean’s, it is more fun, abundant and more economic. 

Yemeğin sonunda Jerry Manhattan viski kokteyl ile prestijli bir final yapıyorum…

On the final of the dinner, I made a glamorous last step with Jerry Manhattan scotch cocktail. 

Spuntino da fiyatlar çok ama çok uygun yukarıdaki tüm yemeklereö içkiler dahil 49 pound veriyoruz ve emin olun bu servis hariç bu kalitede bir restoran için inanılmaz uygun.

In Spuntino, the prices are really really reasonable. Including dinner and drinks we only gave 49 pounds and believe me it is really okay for this much qualified service and restaurant.

Spuntino Adres – Spuntino Address
61 Rupert Street, London, London W1D 7PW

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

Tags: Spuntino, Londra

Paylaş

“Spuntino” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir