Spotted Pig – New York

Spotted Pig New York`ta değişik kitaplar, internet siteleri ve işyerimden aldığımız tavsiyeler üzerine bulduğumuz bir bistro. Kendini ‘İngiliz ve italyan tarzı yemekler yapar’ olarak betimleyen bu yerin gayet popüler.

Manhattan adasının güneyinde olan u restoranın özellikle Hamburgerleri meşhur. Gerçi biz beğensekte Londra ve İstanbuldaki hamburgerler ve hamburgercilerin bazıları ile başedecek kadar muhteşem değil.

Restoran hafta içi ve haftasonu geç saate kadar açık. Salaş bir bar ve restoran görünümünde. Bu hali ile İngilterenin bazı eski kasabalarındaki lokal pub’ları andırmıyor desek yalan olur.

Çalışanlar güşeryüzlü ve sıcak. Ancak Amerika’da bahşiş ile karşılıklı bir ilişkisi olan bu garsonluk mesleği bu nedenle baştan hiçbir restoranda sizi aldatmasın. Ama burada servis konusunda hiç sorun yaşamadık.

Mönü’de herkesın çok tuttuğu ve denediği Milk Gnudi var. Bir nevi pilav ile yapılmış bu yemeğin yerine Sedef Salatayı ben yanında ince kıyılmış cipsi ile büyük bir burgeri deniyorum. Fiyatlar orta derecede.
test

Biz genel olarak burayı beğendik. Ancak çok bir özelliği olmayan sadece öğlen ve haftasonu gidilecek standart ve sıradan bir restoran.

ABD’de daha ileride anlatacağımız ‘Et ağırlıklı geleneksel sokak yemekleri ve Yahudi şarküterileri dışında Londra ve Avrupa ile kıyaslanamayacak zayıf bir mutfak var bizim bakış açımızdan. Dolayısı ile yazacağımız restoranlar çok özenle seçtiklerimiz olanlar idi.

http://thespottedpig.com/food.php

Adres: 314 W. 11th Street @ Greenwich St. New York, NY 10014
Tel: (212) 620-0393
Email: info@thespottedpig.com

NY1 ny2

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/new-york/

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir