Sinano Baton – Walking Sticks

Sinano Japonya’nın çok uzun yıllardır kayak ve yürüyüş çubukları üreten firması. UTMB CCC 2010’da Tchibo’dan aldığım iç içe geçen katlanır yürüyüş batonlarını kullanmıştım. Hatta DASK  ADAM 2010’da Caner bu konuda bana çok ciddi teknik anlamında yardımcı oldu.

Sinano is one of the oldest Walking Stick company of Japan. I have first mentioned Sinano sticks in UTMB CCC 2010 race where japanese racers were using.

Özellikle baton kullanımı uzun yarışlarda dik iniş çıkışlarda dizlerinize güç binmesini engellemekte. Tabii burada kritik konu ürünlerin çok hafif ve katlanır olması. Bu amaçla UTMB CCC 2010 yarışı sırasında Japon kullanıcıların sürekli olarak yanlarında taşıdıkları batonlar ilgimi çekti. Küçük katlanır ve çok hafiflerdi.

They are favorable because of their light and ultra compactness. The twin sticks weight almost 250 grams.

Daha sonra yurtdışında yaşayan bir arkadaşım vasıtasıyla Sinano Arazi Koşusu Batonlarından getirttim.

Belgrad ormanında Caner ile yaptığımız 28Km’lik koşu sırasında deneme şansı buldum. Ürünün katlanır olması büyük avantaj. Çantanıza koyabiliyorsunuz. Çünkü 32cm’e kadar küçülmekte. Çifti 250gram civarında. Ultra hafif. Çok basit şekilde açılıyor, iç içe geçiyor ve küçük bir ip düğü ile tüm parçalar içten birbiri ile sabitleniyor.


I have found chance to get and test them in Belgrado Forests in Istanbul. The compactness is great. You can put inside your trail running back pack where it folds to 4 pieces in lenght of 32cms.

Tutamakları sünger’den olduğundan el terlemesini engelliyor. Bilekten çok basit bir perlon ile batonu kullanabiliyorsunuz. Üründe benim beğenmediğim tek özellik yüksekliğinin ayarlanamıyor olması. İç içe geçen batonlarda yokuş yukarı, yan geçiş ve inişlerde tek tek yada çift olarak batonunuzun boyutunu ayarlayabilirsiniz ancak Sinano batonlarda bu maalesef mümkün değil.Onun dışında batonları hafiflik ve her yere taşınabilmesi ve sırt çantalı yürüyüşlerinizde çantanızın içine atıp unutmanız için öneriyorum 🙂

Foam handling, basic straps for your wrists and simple cord that attaches the sticks together is avery good example for Japanese simpleness and design. I loved it. Check it out their web site to order.


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir