Shakespeare`s Globe

Londra sosyal ve etkinlik anlamında son derece gelişmiş bir şehir. Biz de bunun fırsatını elmimizden geldiğince çıkarmaya çalışıyoruz. Gene bir tiyatro için bu sefer Shakespeare’s Globe isimli tiyatrodayız. Harika bir oyun olan All’s well. that ends well’i izliyoruz.

http://www.shakespearesglobe.com/theatre/on-stage/alls-well-that-ends-well

Burası anfi tiyatro şeklinde ve her hafta düzeli oyun sergileniyor. Oyunların arasında yemek yiyebileceğiniz, toplantı yapabileceğiniz, arkadaşlarınızla buluşabıleceğiniz bir restoran ve pub’ı bulunuyor. Oyun fiyatları genede sahneyi iyi gören kolon arkası olmayan yerlerde biraz daha pahalı ancak ilk gelenler ve erken girenler için ayakta ve sahnenin hemen önünde ayakta yerler bulunuyor. Bu çok güzel çünkü tiyatro’da eğer mimikleri ve oyuncunun performansını görmek istiyorsanız burayı tercih etmenizi öneririmç Bu yerler 5-15 İngiliz Sterlini arası.

Çıkışta ise Thames kenarında bulunan tiyatrodan batıya doğru ilerlerseniz muhteşem bir pub sizi bekliyor. İsli biftekli sandwich ve Biraları muhteşem, ismi ise Founder’s Arms.

Özellikle haftasonu bu bölüm yürüyüş yapmak. sosyalleşmek ve eğlenmek için birebir. Yanyana etkinlik ve müze alanları ve konser sahneleri bu alanda bulunuyor.Dolayısı ile Londra’ya gelirseniz muhakkak hava güzel ise buralarda takılmanızı öneririm.

Shakespeare’s Globe Tiyatro Adresi

21 New Globe Walk
Bankside
London
SE1 9DT
Telefon: +44 (0)20 7902 1400
E-posta: info@shakespearesglobe.com


Paylaş

“Shakespeare`s Globe” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir