Serpas

Serpas bir iş seyahati için gittiğimiz Atlanta’da şirket arkadaşlarım ile beraber gittiğim restoran. Daha önce Atlanta’da gittiğim tüm restoranlara kıyasla en iyi olanlarından biri diyebilirim.


Şehir merkezine yakın ancak bulunduğu bölgenin tehlikeli bir  bölge olması açısından taksi ile gidip dönmenizi öneririm. Dönerken size hemen taksi çağırıyorlar. Şehir merkezinden yaklaşık 15 dolar civarı tutmakta.

Yüksek tavanlı ve ferah bir bina. Bar kısmında da oturabilirsiniz. Kalabalık gruplar için uzun masalar var. Biz yaklaşık 10 kişi olarak gittik.


Başlangıç olarak meze tabağı, peynir tabağı ya da kıtır karides alabilirsiniz. Limon ve bal soslu kıtır karidesleri ve kalamarları harika.

Peynir tabağı üç değişik peynir, kıtır ekmekler ve harika bir marmelat ile sunuluyor.

Küçük atıştırmalıklar arasında tavuk, sarma kızartılmış peynir ve enginar var.

Kıtır kalamar benim favorim. Limon ve bal soslu. Oturup iki tabak rahat yersiniz.


Ana yemek olarak tabiiki de amerika’da olduğumuzdan çoğunluğun seçimi et. Ben bir Steak alıyorum. Yanında sebzeli kiş dili ile sunulması şaşırtıyor ancak çok ama çok lezzetli.

Ekipten diğer arkadaşlarım ise Veal , kuzu ve domuz çeşitlerini alıyorlar. Hepsinin çok güze ve özenle pişirildiğini belirtmek isterim.

Atlantaya yolunuz düşer ve keyifli bir iş ya da arkadaşlarınızla kalabalık ama sakin bir akşam yemeği yemek isterseniz kesinlikle öneririm. Pazartesi günleri kapalı.

Adres: 659 Auburn Avenue NE #501  Atlanta, GA 30312, United States
Tel: (404) 688-0040
Web: http://www.serpasrestaurant.com/

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir