Müze

SantralIstanbul

Askerden geldiğimden beri iş arayışım nedeniyle İstanbul‘dan ayrılamadım. Bende bu vaktimi yararlı değerlendirmek için şehirde gezerken fotoğraf makinemi yanımdan eksik etmiyorum ve Üniversitelerde iş deneyimlerimi öğrencilerle paylaşıyorum. Geçen çarşamba Bilgi Üniversitesinde Kültürün Pazarlanması dersinde ürün yönetimi konferansı verdim ve Santralistanbul Silahtarağa Eski elektrik Santralinden muhteşem bir Üniversite kampüsüne dönüşen yerleşkeyi gezme şansını buldum.

Modern Sanat Sergisini ve Türkiye’de Modern Sanatın tarihine yolculuk ettim. 3 kata yayılmış en az 1 saatte gezilebilecek çok enteresan bir sergi.

 

Elektrik gücünün deneylerle anlatıldığı sergide tüm denenebilecek oyuncakları denedim 🙂 Sonrada 70-80li yılların uzay flimlerinden fırlamış gibi duran muhteşem Silahtarağa Elektrik santralini gezdim.

Adres ve tüm bilgiler için tıklayınız : http://www.santralistanbul.com/

SİLAHTARAĞA ELEKTRİK SANTRALİ

1911’den 1983 yılına kadar İstanbul‘a elektrik sağlayan, kömürle çalışan ilk termik santral, Silahtarağa Elektrik Santrali’nin Mayıs 2004’te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Bilgi Üniversitesi’ne tahsisinin ardından üç jeneratör grubu ve altı buhar kazanını kapsayan tesis, ruhuna sadık kalınarak Santralistanbul’a dönüştürülmüş.

Çağdaş Sanatlar Müzesi, Enerji Müzesi, kütüphane, sinema, uluslararası rezidans programı ve rekrasyon alanlarıyla geçmişle günümüzü modern bir çizgide buluşturan Santralistanbul, İngiltere’deki Tate Modern’e benzetilse de mimarlarına göre tam bir dönüştürme projesi olduğu için Almanya’daki Essen de Zollverein’e daha çok benziyor. Alıntı : CNNTURK.com

http://www.cnnturk.com/KULTUR_SANAT/DIGER/haber_detay.asp?PID=116&haberID=394996

Tags: Bilgi Üniversitesi, Santralİstanbul, Silahtarağa Elektrik Santrali


2 Yorum

2 Comments

  1. Misafir

    Eylül 15, 2008 at 2:18 am

    Merhaba, ben de ne zamandır gitmek istediğim silahtarağa santraline geçen pazar gitme fırsatı buldum ve yapılan çalışmalardan çok memnun kaldım. Bu projede emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

  2. Misafir

    Eylül 15, 2008 at 2:19 am

    arkadaşlar silahtarağa kampüsü nerede bilen var mı ? çok acil lazım da…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı