İtalya

Santa Margherita Ligure

Santa Margherita Ligure,Tigullio bölgesinin incisi olarak anlandırılan son derce meşhur ve kaliteli bir sahil kasabası. Genova’nın doğuunda ve İtalyan Riverası olarak adlandırılan  bölgede yer almakta.  10bin kişinin yaşadığı bu kasabaya yazın yoldan geçen yüzbinler uğruyor.

Santa-Margherita-Ligure (32)

Aslında ismi kısaltılmış olarak Margherita hatta Santa diye geçiyor. Tigullio körfezinde yer alıyor. Öncesinde Rapallo sonrasında ise meşhur kasaba Portofino var. 

Santa-Margherita-Ligure (5)

Sırtı tepeler ile kaplı bu kasabada villalar önlerinde muhteşem manzarası ile Delfini körfezi yer alıyor. Eskiden zeytin ağaçlarının bol olduğu bu şehirde şimdi kestane ağaçları ve yer yer palmiyeler çoğunlukta.

Santa-Margherita-Ligure (35)

Santa-Margherita-Ligure (7)

Yakında bulunan ama bizim gitmediğimiz Portofino Doğa parkına gitmenizi öneririm. Ayrıca dağlık bölgede yürüyüş ve doğa keşfi muhteşem.

Santa-Margherita-Ligure (12)

S. Margherita, Portofino bölgesine yakınlığından dolayı zengin ve özel yaşam kültürü ile yoğrulmuş bir kasaba. Yatlar, villalar, özel bahçeler ve spor arabaların özellikle sezonda cirit attığı bir yer.

Santa-Margherita-Ligure (1)

Bizim gittiğimiz Mayıs ayı ise çok daha sakin ve keyifli. Eskiden Cenovalıların ve Romalıların yoğunlukta olduğu bölgede tarihi kalıntılarda oldukça fazla. Burada gezmeniz gereken küçük tarihi kasabalar:  Pescino and Corte.

Santa-Margherita-Ligure (10)

17. yüzyılda büyük evler inşa eden büyük Cenova ailelerinden kalan Villa Durazzo Centurione, 15. yy da yapılmış ve  Durazzo-Pallavicino ve Prince Centurione daha sonra ise Chierichetto ailesinin himayesine kalmış. Harika bahçeleri ve yürüyüş patikaları içeriyor.

Santa-Margherita-Ligure (22)

Santa-Margherita-Ligure (20)

Basilica of Santa Margherita di Antiochia ise barok yapımı bir klise. İki kulesi var ve bir tarafı 1750 diğer ise 1927’de tamamlanmış.

Santa-Margherita-Ligure (21)

Chiesa dei Cappuccini, 1600lü yıllarda San Gerolamo della Cervara Abbey ise 14. yy ‘da inşa edilmiş.

Santa-Margherita-Ligure (19)

Yakında denize girmek istiyorsanız ise gitmeniz gereken yerler : San Fruttuoso, Cinque Terre, San Michele di Pagana, Baia di Paraggi ve Paraggi körfezi.

Santa-Margherita-Ligure (37)

Santa-Margherita-Ligure (15)

Bir çok bar, cafe, pastane ve restoranın bulunduğu şehirde özellikle küçük pastalanelerde muhteşem tatlılar bulacağınıza emin olun.

Santa-Margherita-Ligure (23)

Santa-Margherita-Ligure (6)
Santa-Margherita-Ligure (17)
Santa-Margherita-Ligure (29)

Santa-Margherita-Ligure (31)
Santa-Margherita-Ligure (34)
Santa-Margherita-Ligure (36)
Santa-Margherita-Ligure (39)

Santa-Margherita-Ligure (18)

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı