Ürün

Salomon XT Wings S-Lab 5 Çanta-Test

Salomon’un macera yarışları ve arazi koşusuna özel ürettiği sırt çantalarının kalitesi, hafifliği, fonksiyonalitesi ve dayanıklılığı su götürmez bir gerçek. Ben de Salomon Türkiye sayesinde yeni elde ettiğim son sezon ürünü arazi koşusunda kullanılan küçük sırt çantasını test etme fırsatı buldum. Salomon XT Wings S-Lab 5 gerçekten çok fonksiyonel bir çanta. Uzun 4-5 saatlik koşular için ideal.

Salomon XT Wings S-Lab 5 is a light, functional and durable backpack. Especially you can use it for trail running activities that is longer than 4 hrs easily.

Çantanın hem sırt bölümünde diklemesine 4 litrelik bir hacim sunduğu ve iç gözleri olan bir fermuarlı alanı var. Çantanın su geçirmediğini söylememe gerek yok.  Sırtınıza çok iyi oturuyor. Airvent sistemi ile sırtınızın terlemesini önlüyor.

Pack offers a 4L volume on the back site without the bladder which is inside a zipper on the back. The pack is waterproof as like all Salomon packs. the pack sits the back easily and comfortably due to it’s airvent technology.

Sırt çantası 2 litrelik Source model su torbası ile beraber geliyor. Ve torbaya her zamanki gibi çantanın içinden, tepesinden değil, yan tarafından ulaşıyorsunuz. Bu hemen açmak ve su doldurmak için çok ergonomik yeni bir sistem.

Pack has 2 L Source bladder for hydration. This time the bladder can be accessed through the side panel designed on this pack rather than the traditional ways. This is easier to reach the bladder and fill it up.

Önde omuz askılarında bir acil durum düdüğü gizlenmiş. Bu ani bir durumda gerçekten çok faydalı ve düdük çok tiz ve etkili mesafeye ulaşabiliyor.

salomon-banner

On the front side of the pack you can access a safety whistle which is crucial in the outdoor.

Çantanın bel kısmından bağlanan perlonunun üzerinde çıkabilir bir 1 litre hacimli küçük bir çanta daha var. MP3 çalar, enerji jeli, pusula, telefon burada rahatlıkla saklanıp , kolayca ulaşılabilir durumda. Çantanın beni rahat ettirmeyen en önemli özelliği ben kemerinin çabuk gevşeme sorunu idi. Bu kemeri ayrıca tamamen çıkarma şansına sahipsiniz. 2. gün test ederken bunu çıkarıp denediğimde çanta daha da keyif verdi.

The waist strap is the only negative point here. It bounces with the 1 L additional small pocket which you can store MP3 player and energy gels. This waist strap is velcro and can be removed easily, which is in my point of view better 🙂

Çantanın en sevdiğim özelliklerinden birisi çantanın sırtında kask, baton ve ceket gibi ek hacim gerektiren malzemelerinizi taşımanızı için eklenmiş olan yaylı bir gergi ipi ve bunun dolanacağı küçük kancaların bulunması. Bu sayede batonlarınızı ve diğer malzemelerinizi çantanın dışında hacim ihtiyacınız olduğunda taşıyabiliyorsunuz.

The best part of the pack is the 4°D pole holder it has Quick and easy access to your hiking poles while running plus Biking helmet or rain jacket if applicable too.

Özetle yukarıda anlattığım üzere özellikle hafifliği, pratik kullanımı ile bisiklet sürücüleri, kısa ya da orta parkur macera yarışçıları ve arazide haftasonu koşanlar için çok gerekli ve güzel kullanımlı bir çanta.

Specifications

Designed for trail racers moving fast, this piece is light and fits snugly. Features include 4D pole holder and 2 liter bladder.

Details

 • Airvent agility system for extra cooling on the back
 • HARNESS construction
 • LITE shoulder straps
 • Motion belt
 • Safety whistle
 • Large front zippered pocket with additional mesh pocket
 • Bladder compartment with 2L Source® Widepack bladder included
 • Easy to fill, clean, and drain
 • Taste-free, bacteria-free, crush and leak proof, high flow Z-Valve
 • 4°D pole holder is instinctive to use. Quick and easy access to your hiking poles while running
 • Custom system allows you to add on accessories (pockets, bottle holders, etc.) you need
 • Weight: 490g (1lb 1oz)
 • Volume: 4L
 • Dimensions: 42 x 19 x 8 cm

Fabric and Color

 • 100D PA honeycomb 70D PA*210T Ripstop
 • Bright Red/Detroit

salomon-banner

Other Salomon Reviews /Diğer Salomon Ürün İncelemeleri
Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı