Ürün

Salomon XT Wings 5 Çanta – Pack

En son ABD ziyaretimde  Ultra Maraton Mont Blanc‘da (UTMB CCC) kullanabileceğim, hem su taşıyabileceğim ancak az da olsa 24 saatlik bir yarış için gerekli malzememi taşıyacak kadar alanı olan ya da genişleme imkanı veren bir çanta aradım. Tabii ki Salomon önceliğimdi ama diğer markalarıda kıyaslama imkanı buldum. Amerikan internet sitesi Running Ware House üzerinden oldukça uygun bir fiyata çantayı temin etme fırsatı buldum. (79$ ABD için ulaşımı dahil). Çantayı Atlantada yaşayan bir arkadaşıma gönderdim ve oraya ulaşınca teslim aldım.

Çanta 8 litre hacme sahip iki ana kompartmandan oluşuyor. Hem diklemesine bir iç cepli göz; ki bunun içine ayrıca su torbası konabiliyor ancak su torbası fiyatın içinde mevcut değil. Hem de diklemesine olan gözün altında, yağmurluk, kafa feneri, yiyecekler için elinizi arkaya attığınızda ulaşabileceğiniz bir geniş cep bulunmakta.

Bunların yanı sıra sağlı sollu Salomon Klasiği 600ml hacminde iki adet suluk elinizden belinize ulaşabilcek mesafede su ihtiyacınızı karşılayacak şekilde duruyor. Bunların yanında bulunan fileli ceplerde yine değerlendirilebilir ve kullanılabilir genişlikte. Neden su torbası yerine bu tarz suluklu bir çanta tercih ettim dersem cevabım, yoğun bir yarış ya da maratonda ara istasyonlarda su doldurma şansım olacak ve bunun için her defasında torbayı çıkarmak ve doldurmak istemememden kaynaklandığını belirtirim. Ayrıca hacim olarak 8L gibi çok optimal ne az ne çok hacim işimi kolaylaştırıyor.

Çanta Salomon XT Twin Belt gibi bele oturuyor, ve üstüne sanki geçen sefer tanıtımını yaptığım Salomon S-Lab 5 Pack gibi üst ve sırt kısmını içeriyor diyebiliriz. Normal çantalardan biraz daha uzun olan bu çantayı vücud orantınıza istinaden bakarak denemeniz bence önemli; bana cuk oturdu desem yalan olmaz.  Çantada gene önde ayarlanabilir kordon ki bununla çantanıza yürüyüş çubukları ve Kask monte edebiliyorsunuz; ve Salomon’un custom System dediği ek parçalarla genişlenebilir modüllerini takmanız için gereken kilit, perlon mekanizmaları bulunuyor.


Çantanın Sarı/Gri, Siyah/Gri ve Kırmızı/Gri versiyonları bulunuyor. İlk defa bu çantamı Gri almak istesemde stokta bulunmadığından 5. Kırmızı Salomon çantamı almış bulundum. Sadece bir adet mavi renkte Salomon çantam var 🙂

Genel olarak bu çanta ile çok rahat ettiğimi belirtmek isterim. Sürekli su torbası  kurutma, doldurma, temizle, ağızlığının parçalanması gibi sıkıntıları ortadan kaldıran ve “adam gibi mataradan” su içme alışkanlığını sevenler için yapılmış çanta. Büyük yarışlarda ek aksesuarları ile donatabilirsiniz ve böylelikle daha geniş hacme sahip olabilirsiniz.

Salomon XT WINGS 5 PACK DETAILS

With two water bottle compartments and room for a separate 2 liter bladder, this lightweight pack with Airvent agility system for comfort and stability will get you far down the trail

Details

 • Airvent agility system for extra cooling on the back
 • HARNESS construction
 • LITE shoulder straps
 • Quick fit belt
 • Safety whistle
 • Rear pocket for nutrition items or other small essentials
 • Two 3D Bottles included (600mL/20oz)
 • Bladder compartment will accept 2L bladder (not included)
 • 4°D pole holder is instinctive to use. Quick and easy access to your hiking poles while running
 • Custom system allows you to add on accessories (pockets, bottle holders, etc.) you need
 • Waterproof zippers
 • Water evacuation bottom eyelets
 • Weight: 590g (1lb 5oz)
 • Volume: 8L
 • Dimensions: 53 x 19 x 8 cm

salomon-banner

Fabric and Color

 • 100D PA honeycomb 70D PA*210T Ripstop
 • Black/Asphalt
 • Sprout Green/Detroit
 • Bright Red/Detroit

Custom Bottle Holder


Part of a customizable bag system, this bottle holder easily attaches to a bag to carry a 3D bottle when extra hydration is needed.

Description:

 • 3D Bottle included [600ml]
 • Mesh pocket
 • Quick lace
 • Custom system
 • Stabilizer strap

Custom Holder

Part of a customizable bag system, this flask or equipment holder attaches easily to a bag adding an extra capacity.

Custom Front Pocket


Part of the customisable bag system, this 5L front pocket with smart compartments easily attaches to a bag providing additional volume and space


Other Salomon Reviews /Diğer Salomon Ürün İncelemeleri

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı