Ürün

Salomon XR Mission

Salomon XR Mission is the second edition of their new door-to-trail concept shoe after Salomon XR Crossmax. This shoe is completely neutral and its lighter than CrossMax (322 grams ve 299 grams).

Now a days more and more people are into trail running. But they do not have time and some of them do not have chance to go to trails right after they get off from work. At that moment most of the people is using either pavements, roads and parks for running. Salomon XR Mission is definitely a very very good training shoe for your trail targets.


If you are planning to do races like Paris Eco Trail, UTMB where they are in %90 trails but also %10 road passages or running close to  city roads; you should use a definitive race shoe for this kind of race like S-Lab series. But these shoes are valuable and no need to ruin them during the entire training.

Here comes the Salomon XR Mission as an answer if you training for a big race but want to save your best shoe to the race but train with the most convenient one. Simply you can just put on Salomon XR Mission and start from your apartment or house (say like me in London) and head to Battersea Park, Hyde Park, Regents Park, Richmond Park or Greenwich Park hills.

salomon-banner

It has a very well-padded midsole and a very good breathable mesh top. Quicklace system which is a bit smaller for this shoe is also a default as we can see in all types of Salomon trail running shoes.

Please watch the below trailer by Matt Ward showing XR Mission and details.

Salomon XR Mission comes with 5 different bright and eye catching color selection for men and four for women. Normally I was using road shoes when I was going to parks or sometimes my Salomon XT Wings.

But this shoe is definitive training shoe for me. It does not lip on slippery surfaces but you should expect a shoe like a soft ground version. It is a great to go out do some 5 to 15 miles and come back home 🙂

TECHNICAL SPECS OF SALOMON XR MISSION

CUSHIONING

 • Compressed EVA runs the length of the shoe for underfoot cushion.
 • LT Muscle is a lightweight EVA cushioning compound that helps absorb impact forces.

MIDSOLE

 • OS Tendon system acts like a real tendon by flexing to provide stretch and balance during the heel-to-toe transition.

UPPER

 • Stretch Air Mesh is a breathable mesh upper that offers a comfortable, individualized fit.
 • Sensifit overlays on the upper wrap the foot for a close, secure fit.
 • Gusseted Tongue keeps shoe free from debris.
 • Protective Rubber Toe Cap keeps toes safe from bruising on trails.
 • Asymmetrical Quicklace made from durable Kevlar fibers provides easy shoe entry and exit and a secure fit.
 • Lace Pocket tucks laces out of the way while running.
 • Sensiflex allows the foot to expand in a controlled manner, increasing foothold.
 • OrthoLite Sockliner is composed of anti-bacterial material for reduced odor and moisture while adding cushion directly underfoot.
 • Strobel Last with the upper stitched to full length fabric for a comfortable underfoot feel.

OUTSOLE

 • Contragrip LT is a uniquely designed, lightweight outsole of differing densities, providing light, durable traction over varying terrains.
 • Contragrip HA is a uniquely designed, high abrasion outsole of differing densities, providing durable traction over varying terrains.

 

Salomon XR Mission Web Site:           http://www.salomon.com/uk/product/xr-mission.html
Salomon XR Crossmax Web Site:       http://www.salomon.com/uk/product/xr-crossmax-neutral.html

Other Salomon Products Reviews


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı