Macera

Salomon Triton Adalar Macera Yarış Raporu

Bir macera yarışı daha geride kaldı. Hikayesi ise burada… Dün sabah saat 7’de kalktım. Hazırlıklarımı geceden tamamlamıştım. Özellikle çantam hafif olsun diye yaptığım çalışmalar kısmen sonuç verdi. Ancak bu yarıştada gündüz olmasına rağmen kafa feneri, 3 jel, 3 enerji barı artarak geri geldi. Ekstradan aldığım kıyafetleri ise çok ıslandığımdan dolayı yanıma aldığım için kendime teşekkür ediyorum…

BurgazAdada Koşarken

Yarış alanı Yolda Başlangıç

Sabah 8:50’de Bostancı’daki mavimarmara

iskelesinde buluştuk. Buraya Ali Rıza Bilal ve Faruk Kar ekibinden oluşan Team Touareg Türk 1 takımı’da geldi. 30 dakikalık bir yolculuktan sonra ada meydanındaki Salomon bayraklarını gördük ve yerleşme hazırlıklarına başladık. Bilmeyenler içn belirteyim; yarış öncesi çantalar hazırlanır, eşyalar yerleştirilir, esneme ısınma hareketleri yapılır. Sonra yarış brifing’i gelir. Bu brifing’de haritanın tanımı, ölçeği, ne gibi şeylere dikkat edileceği belirtilir. Bunu Triton organizasyon’dan Barış güzelce belirtti. Yarışa bir çok sıkı takım katılmıştı. Bunlar Scott Türkiye, 4G Adventure Team, Team Touareg Turk1 ve 2 isimli takımları ve tabiiki yarışların vazgeçilmesi Team Zıkkım’ı sayabilirim.

salomon-banner

Hazırlık aşaması
Hazırlık aşamasında Ahmet Şahinöz… Yarış başladıktan sonra bisiklet ile 2 noktayı eksiksiz aldık. 2. nokta bize 10dk kaybettirdi.
Daha sonra 3-4-5. noktaları sırasıyla hızlıca aldık. 6.noktada bisikletleri bıraktık. 7. noktada 5 dk daha kaybettik. Daha sonra 9. noktada 10 dakika kaybetmemiz bize toplamda 1. ekip ile aramızda 35-40dk fark oluştu. Bu moralimizi bozmadı. Her yarışta biliyoruz ki ilerideki etaplar, dayanıklılık ve Kano’daki başarımız ile mevcutta bulunduğumuz 12.liğimizi aşağıya çekebilirdi.

Kınalı Ada Manzaralı Koşu Etabı

İp etabında bacaklarımıza giren yokuş kramplarını dinlenerek çıkardık. Daha sonra bisikletletimizi alıp kano etabına eriştiğimizde 1 saatlik fark olduğunu gördük.Kano etabında bağıra çağıra, ritm tutarak muhteşem tempo ile önümüzdeki 1 takımı geçtik. Herkesin zamankaybettiği heybeliada körfezinde hakemi zodiac botunda bulup kontrol kartımızı imzalattık.

Link: Daha sonra Burgazadaya vardık ve burada çok hızlı ve düzgün hareket edip 3 noktayı da alıp (18numaralı noktayı bulan tek takım 🙂 ) kanomuza geri döndük. Normalde Heybeliada da bulunan 4 bisiklet noktasını almamız gerekirken patlayan hava yüzünden deniz kabardı ve bu etap iptal edildi. Bizde direk burgaz adadan büyük adaya kano ile geçtik . Bu süre tam 1 saat 12 dk idi. Halen sırt kaslarım ağrımakta. Kanoya doyduk diyebilirim. Kınalı Manzara

Organizasyon sonunda tüm takımlar içinde7. Çift erkekler içinde 5. olduk. Bir çok takımı kano etabında geçtik ama ilk başlardaki hatalarımızın ceremesini çektik. Her zaman spor için yarışmanın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Hırs yapmadan keyfine varmanın. Zıkkım olarak mottomuz hep bu olacak. Organizasyon sonunda Salomon Türkiye ekibi güzel hediyeler ile ilk üçü ödüllendirdi. Yarışta Salomon ürünlerinin  kullanımı çok revaçta idi. Her yarışmacı da vardı desem yalan olmaz. En çok kullanılan ürünler spesifik Trail Running ve Macera yarışı ayakkabıları idi. Team Touareg Ekipleri Salomon sponsorluğunda yarıştıklarından dolayı tüm güzel ekipmanları kendilerinde görebilmekteydiniz. Ben de bir Salomon fanatiği olarak yarış sırasında kullandığım ekipmanları sizlere kısaca anlatmak istiyorum. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere;  Salomon XT Wings Ayakkabı, Salomon Raid Devil s-Lab 25 Sırt Çantası, Salomon Güneş Şapkası, Salomon EXO CALF II ve Salomon EXO T-Shirt.  Bu ürünlerin ürün testlerini çok yakın zamanda sizler ile paylaşıyor olacağım.

Start Öncesi

salomon-banner

 

Finish

Other Salomon Product Reviews

7 Yorum

7 Comments

 1. Ahmet Şahinöz

  Haziran 16, 2009 at 9:59 am

  500mt sonra sapak..kısa kısa çekelim =)

  Bu yarışta haritalar süperdi ama tabi baştan benim elimde olsa çok daha güzel olacaktı eminim 🙂 İlk üçe giden Salomon hediyeler çok çekici olmasa sorun değil ama yine de şikayet etmek yok sonuçta benim de çok güzel kaybolduğum zamanlar olmuştur önceki yarışlarda, olur böyle şeyler deyip bi sonraki yarışa geçiyoruz..o da Likya macera yarışı, bakalım neler olacak..

 2. bayrak

  Haziran 16, 2009 at 2:03 pm

  Görüntüler ve haritalar süper macera ,dayanıklılık ve en güzeli spor..

 3. İlker BURGAÇ

  Haziran 17, 2009 at 7:53 am

  Yarış raporuna video ekleyerek iyi bir iş yapmışsınız.Rapor sayesinde en azından yarışın havasını solumuş olduk.Team Zıkkım a Likya da da başarılar.Ne yazık ki benim seminerim yüzünden hazirandaki yarışlara Team Dejavu katılamıyor.Dask a gelirseniz Boluda görüşürüz.Likya dan daha heyecanlı videolar bekliyoruz, ona göre 🙂 Görüşmek üzere..

 4. emre

  Haziran 17, 2009 at 1:50 pm

  DASK’a Geliyoruz İlker..İlk DASK’ımızı olucak. Likya’da ZIKKIM’ı Ahmet Temsil ediyor… Videoları beraber çekeriz DASK’ta…

 5. Pingback: Kurabiye Yarışı 2009: Blog Katalog

 6. Pingback: Kurabiye Yarışı 2009 | Geziyorum.net

 7. didem

  Ekim 20, 2010 at 6:17 am

  Tebrik ediyorum. Cok guzel bir yaris olmus. Fotograflarla yasamis kadar oldum. Sevgiler, Didem

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı