Salomon Triton Adalar Macera Yarış Raporu

Bir macera yarışı daha geride kaldı. Hikayesi ise burada… Dün sabah saat 7’de kalktım. Hazırlıklarımı geceden tamamlamıştım. Özellikle çantam hafif olsun diye yaptığım çalışmalar kısmen sonuç verdi. Ancak bu yarıştada gündüz olmasına rağmen kafa feneri, 3 jel, 3 enerji barı artarak geri geldi. Ekstradan aldığım kıyafetleri ise çok ıslandığımdan dolayı yanıma aldığım için kendime teşekkür ediyorum…

BurgazAdada Koşarken

Yarış alanı Yolda Başlangıç

Sabah 8:50’de Bostancı’daki mavimarmara

iskelesinde buluştuk. Buraya Ali Rıza Bilal ve Faruk Kar ekibinden oluşan Team Touareg Türk 1 takımı’da geldi. 30 dakikalık bir yolculuktan sonra ada meydanındaki Salomon bayraklarını gördük ve yerleşme hazırlıklarına başladık. Bilmeyenler içn belirteyim; yarış öncesi çantalar hazırlanır, eşyalar yerleştirilir, esneme ısınma hareketleri yapılır. Sonra yarış brifing’i gelir. Bu brifing’de haritanın tanımı, ölçeği, ne gibi şeylere dikkat edileceği belirtilir. Bunu Triton organizasyon’dan Barış güzelce belirtti. Yarışa bir çok sıkı takım katılmıştı. Bunlar Scott Türkiye, 4G Adventure Team, Team Touareg Turk1 ve 2 isimli takımları ve tabiiki yarışların vazgeçilmesi Team Zıkkım’ı sayabilirim.

salomon-banner

Hazırlık aşaması
Hazırlık aşamasında Ahmet Şahinöz… Yarış başladıktan sonra bisiklet ile 2 noktayı eksiksiz aldık. 2. nokta bize 10dk kaybettirdi.
Daha sonra 3-4-5. noktaları sırasıyla hızlıca aldık. 6.noktada bisikletleri bıraktık. 7. noktada 5 dk daha kaybettik. Daha sonra 9. noktada 10 dakika kaybetmemiz bize toplamda 1. ekip ile aramızda 35-40dk fark oluştu. Bu moralimizi bozmadı. Her yarışta biliyoruz ki ilerideki etaplar, dayanıklılık ve Kano’daki başarımız ile mevcutta bulunduğumuz 12.liğimizi aşağıya çekebilirdi.

Kınalı Ada Manzaralı Koşu Etabı

İp etabında bacaklarımıza giren yokuş kramplarını dinlenerek çıkardık. Daha sonra bisikletletimizi alıp kano etabına eriştiğimizde 1 saatlik fark olduğunu gördük.Kano etabında bağıra çağıra, ritm tutarak muhteşem tempo ile önümüzdeki 1 takımı geçtik. Herkesin zamankaybettiği heybeliada körfezinde hakemi zodiac botunda bulup kontrol kartımızı imzalattık.

Link: Daha sonra Burgazadaya vardık ve burada çok hızlı ve düzgün hareket edip 3 noktayı da alıp (18numaralı noktayı bulan tek takım 🙂 ) kanomuza geri döndük. Normalde Heybeliada da bulunan 4 bisiklet noktasını almamız gerekirken patlayan hava yüzünden deniz kabardı ve bu etap iptal edildi. Bizde direk burgaz adadan büyük adaya kano ile geçtik . Bu süre tam 1 saat 12 dk idi. Halen sırt kaslarım ağrımakta. Kanoya doyduk diyebilirim. Kınalı Manzara

Organizasyon sonunda tüm takımlar içinde7. Çift erkekler içinde 5. olduk. Bir çok takımı kano etabında geçtik ama ilk başlardaki hatalarımızın ceremesini çektik. Her zaman spor için yarışmanın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Hırs yapmadan keyfine varmanın. Zıkkım olarak mottomuz hep bu olacak. Organizasyon sonunda Salomon Türkiye ekibi güzel hediyeler ile ilk üçü ödüllendirdi. Yarışta Salomon ürünlerinin  kullanımı çok revaçta idi. Her yarışmacı da vardı desem yalan olmaz. En çok kullanılan ürünler spesifik Trail Running ve Macera yarışı ayakkabıları idi. Team Touareg Ekipleri Salomon sponsorluğunda yarıştıklarından dolayı tüm güzel ekipmanları kendilerinde görebilmekteydiniz. Ben de bir Salomon fanatiği olarak yarış sırasında kullandığım ekipmanları sizlere kısaca anlatmak istiyorum. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere;  Salomon XT Wings Ayakkabı, Salomon Raid Devil s-Lab 25 Sırt Çantası, Salomon Güneş Şapkası, Salomon EXO CALF II ve Salomon EXO T-Shirt.  Bu ürünlerin ürün testlerini çok yakın zamanda sizler ile paylaşıyor olacağım.

Start Öncesi

salomon-banner

 

Finish

Other Salomon Product Reviews

Paylaş

“Salomon Triton Adalar Macera Yarış Raporu” üzerine 7 yorum

  1. 500mt sonra sapak..kısa kısa çekelim =)

    Bu yarışta haritalar süperdi ama tabi baştan benim elimde olsa çok daha güzel olacaktı eminim 🙂 İlk üçe giden Salomon hediyeler çok çekici olmasa sorun değil ama yine de şikayet etmek yok sonuçta benim de çok güzel kaybolduğum zamanlar olmuştur önceki yarışlarda, olur böyle şeyler deyip bi sonraki yarışa geçiyoruz..o da Likya macera yarışı, bakalım neler olacak..

  2. Yarış raporuna video ekleyerek iyi bir iş yapmışsınız.Rapor sayesinde en azından yarışın havasını solumuş olduk.Team Zıkkım a Likya da da başarılar.Ne yazık ki benim seminerim yüzünden hazirandaki yarışlara Team Dejavu katılamıyor.Dask a gelirseniz Boluda görüşürüz.Likya dan daha heyecanlı videolar bekliyoruz, ona göre 🙂 Görüşmek üzere..

  3. DASK’a Geliyoruz İlker..İlk DASK’ımızı olucak. Likya’da ZIKKIM’ı Ahmet Temsil ediyor… Videoları beraber çekeriz DASK’ta…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir