Ürün

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground

I have met with Salomon S-Lab Sense Series and used Ultra version almost one years ago. I was also lucky enough to own one of the limited edition Saolmon S-Lab Sense Kilian Jornet edition as well. The shoes were incredibly Light and also strong for especially training on hard surfaces. I do also have Salomon Speed Cross, Salomon S-Lab XT 5 Soft and Hardgrounds as well.

Couple of months ago when Salomon team was training, the sneak peaks of the soft ground version of Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground revealed. Especially in muddy environments you need a better grip also a very light shoe. Finally Salomon designed it and I got one with the help of Castleberg Outdoors to try our in my backyard, the muddy Wimbledon Common Trails.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground d
The shoe is designed because of the comments coming especially from Salomon elite runners for soft ground. The shoe looks exactly the samel from top. when you turn it down the outsole looks like FellRaiser, Fellcross or SpeedCross, much more rugged than S-Lab XT 5 Soft Grounds.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground f

As you know from my other reviews all Sense shoes are designed to be used without socks. This is called Endofit. Both back, inner part of the tongue and front part has a layer like a thin towel covering inside the shoe. My personal choice is to go half size up and use it with thin socks. I dont like using it without socks. thats my choice. I suggest trying these shoes before buying. Some people even find to go up one size on these shoes due to their fit.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground h

The shoe laces are standard like other Salomon shoes, Salomon s-lab sense 3 ultra softground uses quick lace system with a lace garage. This helps you get rid of your lace problems and makes your feet comfortable. The top of the shoe and front part is also exceptionally protected by a new design. These shoes are strong. The best way to keep them alive is I use a nail brush to clean my shoes under cold water. Thats the best way to make them last longer.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground e

The very first feeling of the shoe, if you are one of the current users of Sense or Sense Ultra is Salomon s-lab sense 3 ultra softground is much heavier compared to the other. But it is not actually. The feeling and the tough outsole gives you that but it is 240 grams.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground a

The shoe still feels like a minimalist shoe even with the tough outer sole. Two years ago when Salomon first introduced the Salomon Sense fırst edition, the shoe was not very strong. After 300kms of running, that was it. Of course it was not very imprtant for sponsored elites but for a regular runner who paid 140 GBp was not very happy about it. Pro-Feel Film rock plate introduced with the Salomon Sense Ultra and this inspired the new upcoming series be more strong and durable.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground c

The sole has 5mm thick lugs.These are almost the same with FellRaiser and abit bigger than FellCross 1. (I saw Fellcross 3 too is almost looking similar) The sole isplanned to have the lugs seperated from each other so that in very wet conditions it helsp you stick to the ground. I did not run in very muddy conditions but my winter, I bet will be spent with them in muddy ENGLAND fields.

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra Softground g

My overall suggestion is I would not run anything tarmac or asphalt with this shoe. Even my house is only half a mile a way from muddy Wimbledon Common forest, that half mile is not comfortable for me in asphalt. I suggest and recommend this shoe to be used only in long ultra Trail races, fell races, boggy field trainings… Almost built for them…

You can buy this shoe from Castleberg Outdoors

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı