Ürün

Salomon S-Lab Light Jacket

Wind and chill (plus rain) are the three important words that i have learned apart from Lager and Fish & Chips in the UK. even though most of the brave British run with their shorts and sleeveless shirts even the weather is close to zero degrees, i prefer some proper clothing to survive. That’s why i am using Salomon S-Lab Light Jacket.

Salomon-lab-windproof-jacket (4)

Salomon S-Lab Light Jacket is almost 100 grams or less in weight. Special Pertex type material is Wind and water resistant. Morning chills and windy evening runs are not a big problem if you have this Jacket already on. Putting a long thin base layer would be even enough in conditions with high wind and temperatures below 10 to 5 degrees.

Salomon-lab-windproof-jacket (3)

We have first seen this jacket two years ago on Salomon Athlete Killian Jornet where the UTMB 2010 was stopped by the organisation on its 30th Km. Killian was wearing this inside and a thin layer + a hoody which was extremely light as well. The tests continued and this version is now available on sale starting from Spring 2013 through out the S-Lab retailers.

Salomon-lab-windproof-jacket (5)

salomon-banner

This year even UTMB announced to split their 180 gram mandatory single layer to two separate layers. This kind of thin layer is also a very good insulator when used with single layers between your main Gore-Tex jacket in the Alps. I used Montane Slipstream GL which was also a very good jacket but unfortunately dropped and lost in one of the checkpoints in UTMB 2011.

Salomon-lab-windproof-jacket (2)

the zips are also taped and weatherproof. The wind can not get inside of these zips. The jacket does not have a pocket, which i think due to the light construction, a small pocket would be really nice. S-Lab logos are very cool and mind that Salomon has changed their logos on all of their products.

Salomon-lab-windproof-jacket (1)

The elastic cords on the bottom and also in the arms are not very strong. Salomon should improve them and these should be more tight. If this a windproof jacket no wind should come inside the body from wrists or bottom/back or from part of the jacket.

Salomon-lab-windproof-jacket (6)

There are mainly two colours. Smoked Grey which the one i use and also the white transparent one (which i would like to have) . I got this jacket without any package. So i am sure as this jacket has a stuff sack to carry on or not. It should has to be !

salomon-summer-season-2013 (14)

This year`s UTMB winner François d’HAENE used a similar one but a fantastic red in colour. This could be a sign that we can have the red one in two year time 🙂

salomon-summer-season-2013 (15)

Castleberg Outdoors` staff and Team GB, Team Inov-8 and Bingley Harriers Ultra Runner Mary Wilkinson`s review is in the below link and order the product through them confidently.
http://www.castlebergoutdoors.co.uk/acatalog/salomon-s-lab-light-jacket-mens-2013.html
http://www.castlebergoutdoors.co.uk/acatalog/salomon-s-lab-light-jacket-womens.html

Other Salomon Product Reviews

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı