Salomon S-Lab Tozluk – Gaiter Test

UTMB CCC yarışından sonra Chamonix’deki tüm outdoor dükkanlarını gezerek eksik malzemelerimi tamamladım. Daha önce sizlere tanıttığım Salomon XA Pro 3D S-Lab ayakkabılarımın kendinden tozluğu (Gaiter) bulunmaktaydı. (Testine buradan ulaşabilirsiniz.)

Ancak bu ayakkabılar dışında her türlü ayakkabıya ormanda çamur ve arazi koşusu sırasında takılabilen bir tozluk aramaktaydım; Chamonix’de buldum.

I have gathered my gaiters from Chamonix after the sale and discounts for UTMB racers. The only large version was let on Ravanel Shop 🙂 I have used the Salomon XA Pro 3D S-Lab shoes before where they had integrated gaiters; however these are for every shoe i have 🙂

Haftasonu ürünü ormanda denedim. Ürünün takmasına önce alt tarafta bulunan ayakkabının ortasındaki su kanalına daha sağlam deriden oluşan kısmını oturtuyorsunuz. Daha sonra ise ayakkabının dili ve arkasını kapatacak şekilde velcro yani cırt cırt bantlarını yanda üstüste getirip tutturuyorsunuz.

I have tested this product with 15km trail running in Belgrado Forest; Istanbul. The set up is easy after you set the thicker belt that sits below the water channel on the vibram sole of the shoe; then you have to bent the velcros and ; voila 🙂

3 farklı ölçüsü var. S-M-L. 43 2/3’lük ayakkabı numaram Large yani büyük versiyonun alınmasını gerktirmişti ve tek kalan bu bedeni bulabildim. Avrupa satış fiyatı çifti 25 Euro. Ancak Chamonix’de UTMB yarışçılarına sunulan %15’lik indirim bu ürünü de koleksiyona dahil etmemi sağladı. Özellikle çamurlu yollarda çorabınıza yapışan çamur ve dikenlerden koruyarak bunların ayakkabınızın içine yavaş yavaş girmesini engelliyor. Tek rahatsız eden noktası cırt cırt bantları düzgün oturtmanız ve işiniz bitince eve gelince temizlemeniz 🙂

salomon-banner

Normally europe price is 25 Euro for pair; the discount was %15 in Chamonix due to the race thus i had the chance to purchase it. It protects your socks from mud and other trail stuff that tries to get inside your shoe 🙂 I recommend it to every trail runner.

Haftasonu yaptığımız koşu ve yürüyüş sırasında Alper Dalkılıç ile test etme fırsatı buldum. Özellikle yaz kış farketmeden ormana giderken yanıma alacağım malzemelerden biri olacağına eminim.

Specs

Designed with a non-abrasive connection system patented by Salomon, a unique gaiter to protect your footwear from external fragment intrusion.

  • SHELL: LYCRA®
  • FEATURES: Sole strap
  • External side closure system with velcro
  • Ultralight
  • Easy On/Off
  • Durable Stretch Fabric
  • Keeps Debris Out of Shoes
  • Reinforced Under-Strap

Other Salomon Reviews /Diğer Salomon Ürün İncelemeleri

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir