Ürün

Salomon S-Lab Tozluk – Gaiter Test

UTMB CCC yarışından sonra Chamonix’deki tüm outdoor dükkanlarını gezerek eksik malzemelerimi tamamladım. Daha önce sizlere tanıttığım Salomon XA Pro 3D S-Lab ayakkabılarımın kendinden tozluğu (Gaiter) bulunmaktaydı. (Testine buradan ulaşabilirsiniz.)

Ancak bu ayakkabılar dışında her türlü ayakkabıya ormanda çamur ve arazi koşusu sırasında takılabilen bir tozluk aramaktaydım; Chamonix’de buldum.

I have gathered my gaiters from Chamonix after the sale and discounts for UTMB racers. The only large version was let on Ravanel Shop 🙂 I have used the Salomon XA Pro 3D S-Lab shoes before where they had integrated gaiters; however these are for every shoe i have 🙂

Haftasonu ürünü ormanda denedim. Ürünün takmasına önce alt tarafta bulunan ayakkabının ortasındaki su kanalına daha sağlam deriden oluşan kısmını oturtuyorsunuz. Daha sonra ise ayakkabının dili ve arkasını kapatacak şekilde velcro yani cırt cırt bantlarını yanda üstüste getirip tutturuyorsunuz.

I have tested this product with 15km trail running in Belgrado Forest; Istanbul. The set up is easy after you set the thicker belt that sits below the water channel on the vibram sole of the shoe; then you have to bent the velcros and ; voila 🙂

3 farklı ölçüsü var. S-M-L. 43 2/3’lük ayakkabı numaram Large yani büyük versiyonun alınmasını gerktirmişti ve tek kalan bu bedeni bulabildim. Avrupa satış fiyatı çifti 25 Euro. Ancak Chamonix’de UTMB yarışçılarına sunulan %15’lik indirim bu ürünü de koleksiyona dahil etmemi sağladı. Özellikle çamurlu yollarda çorabınıza yapışan çamur ve dikenlerden koruyarak bunların ayakkabınızın içine yavaş yavaş girmesini engelliyor. Tek rahatsız eden noktası cırt cırt bantları düzgün oturtmanız ve işiniz bitince eve gelince temizlemeniz 🙂

salomon-banner

Normally europe price is 25 Euro for pair; the discount was %15 in Chamonix due to the race thus i had the chance to purchase it. It protects your socks from mud and other trail stuff that tries to get inside your shoe 🙂 I recommend it to every trail runner.

Haftasonu yaptığımız koşu ve yürüyüş sırasında Alper Dalkılıç ile test etme fırsatı buldum. Özellikle yaz kış farketmeden ormana giderken yanıma alacağım malzemelerden biri olacağına eminim.

Specs

Designed with a non-abrasive connection system patented by Salomon, a unique gaiter to protect your footwear from external fragment intrusion.

  • SHELL: LYCRA®
  • FEATURES: Sole strap
  • External side closure system with velcro
  • Ultralight
  • Easy On/Off
  • Durable Stretch Fabric
  • Keeps Debris Out of Shoes
  • Reinforced Under-Strap

Other Salomon Reviews /Diğer Salomon Ürün İncelemeleri

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı