Ürün

Salomon S-Lab Fellcross 3

I had the priviledge to test Salomon S-Lab Fellcross 3 shoe for a period time. The below short article shows my thoughts of it. I would like to thank Castleberg Outdoors that they have provided me the sample shoe to run with and they are creating opportunity for other Running folks as they started testing the Show from different angles.

Thee shoe will be on sale around August time period and is a Autumn/Winter Model. I still own the first version of the Fellcross shoe where I had recently ran SDW 50 race with it. It had kept many of the good features as well as added new ones for its 3rd generation.

Salomon S-Lab Fellcross (3)

The shoe has a very very good grip. This is fact one. If you are Running on wet, boggy and muddy areas, this grip is coming from its anchestor, Speed Cross series. How ever It seems like it is similar to Speed Cross but for me it is much more better in super wet conditions.

Salomon S-Lab Fellcross (5)

The upper part and color is amazing. Now a days it is very popular that People have cars with matt colors 🙂 The black and dark grey on this shoe is matt and looks incredibly stylish. When you put on the shoe, this color adaptation with classic red and black is truely amazing.

Salomon S-Lab Fellcross (8)

The shoe has a better mesh and tongue system such as the one we have in S-Lab Sense series, the EndoFIT. This is elastic tonguethat helps your foot to be more comfortable inside the shoe. It hugs and this helps your feet to be relaxed while Running. I think compared to the 1st generation, the tongue of the shoe is more thinner to be lighter.

Salomon S-Lab Fellcross (4)

Salomon S-Lab Fellcross (6)

The toe box sizing is also different compared to previous version. It is much more better compared to series I. They also used lighter materials all over the shoe to make the shoe more lighter but also on the other hand more protective. There are less stiches in this hoe but there is more bonding and special techniques used to combine parts. When you tighten up your laces the shoe hugs your feet and you are off to go!

One of the most important things I like about Fellcross shoes are the Heel area. Sometimes when going down as an ameteur runner you use your heel to grab the surface which Fellcross grip does that very well. Thats why you need your heel area to be very comfortable. They lowered the heel cup and cushioning in this area is less compared to previous models. On the other hand Salomon also added more protection to protect your feet if you are Running in an area where you have many rocks.

Salomon S-Lab Fellcross (2)

Salomon S-Lab Fellcross (1)

The top material is much more heavier than the previous model which enables the shoe to be more resistant to water. The shoe is not waterproof but lets say water repellent… I suggest getting a Fellcross is a must if you are in UK, Ireland or in any wet country. If you are Running out in fells, races you need something to hold the ground and also if it is not raining heavily to keep your feet dry.

Salomon S-LAB Fellcross 3 Specs

WEIGHT: 300 G / 10,58 OZ (SIZE UK 8.5)

UPPER
– SEAMLESS SENSIFIT™
– PROTECTIVE TPU TOE CAP
– SENSIFIT™
– QUICKLACE™
– LOW PROFILE
– FELL RUNNING LAST
– MID FEATHER CONSTRUCTION
– LACE POCKET
– ENDOFIT™
– TONGUE COVER

Salomon S-Lab Fellcross (9)

SOLE CONSTRUCTION
OUTSOLE
– LOW PROFILE
– MUD&SNOW NON-MARKING CONTAGRIP®
– LIGHT WEIGHT RACING

MIDSOLE
– LIGHT WEIGHT MUSCLE
– COMPRESSED EVA

SOCKLINER
– EVA SHAPED FOOTBED
– MOLDED EVA
– ORTHOLITE®

MIDSOLE HEIGHT
– 9MM – 5MM

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı